Elektronika

Chytrý bojler jako součást moderní domácnosti

Aktuálním trendem je čím dál větší automatizace domácností, což se týká především chytrých spotřebičů, které šetří energie i náš čas. Mezi ně se počítají také chytré bojlery. Pojďme si představit jejich výhody.

Bojlery představují v řadě domácností ideální způsob, jak řešit ohřev teplé vody. Předností bojlerů neboli elektrických zásobníkových ohřívačů vody je jejich schopnost vytvořit velký objem teplé vody, kterou máte k dispozici, dokud celý zásobník nevypotřebujete. Při vhodně zvolené velikosti zásobníku si můžete být jisti, že budete mít teplou vodu vždy k dispozici v požadované teplotě. Bojlery v mnoha velikostech a provedeních naleznete v nabídce českého výrobce Wterm.

Jděte na to chytře a ušetřete

Zvažujete-li nákup nového bojleru, určitě se poohlédněte po těch, které nabízejí chytré funkce. Díky nim bude provoz bojleru efektivní a úsporný, což oceníte během vyúčtování za elektřinu.

Proč jsou chytré bojlery úsporné?

  • Moderní bojlery jsou schopné „učit se“ způsobům využití teplé vody ve vaší domácnosti a poté přizpůsobit ohřev podle zjištěných informací.
  • Díky cílenému ohřevu nedochází k nahřívání vody po celý den a ceny za energie jsou proto nižší.
  • Některé typy bojlerů nabízejí možnost dálkového ovládání přes aplikaci ve vašem mobilním telefonu.
  • Ohřev vody máte pod kontrolou a můžete si regulovat teplotu i dobu ohřevu podle potřeb.

Moderní elektrické zásobníkové ohřívače nabízejí alternativu chytrého učení nebo možnost ručního naprogramování ohřevu pomocí aplikace či manuálně. Je na vás, které možnosti dáte přednost a která vám bude více vyhovovat.

Chytré bojlery můžete mít umístěné nejen v domácnosti, ale také na chatách a chalupách. Zde oceníte výhodu dálkového ovládání přes aplikaci, kdy si z domova nastavíte sepnutí ohřevu vody a ve chvíli příjezdu do rekreačního objektu už máte teplou vodu k dispozici.

Nyní si představíme chytré bojlery společnosti Wterm. Prohlédnout a zakoupit si je můžete zde.

Bojlery Wterm SLIM jsou praktickou cestou k úspoře financí

Kvalitní české výrobky ocení každý z nás. Bojlery Wterm SLIM splňují požadavky na praktický zásobníkový ohřívač s moderními funkcemi, který lze umístit i do stísněných prostor. U bojlerů SLIM máte k dispozici možnost ovládání přes mobilní aplikaci v mobilním telefonu nebo v tabletu. Využít můžete rovněž přednastavený program ECO nebo manuální ovládání.

Bojlery SLIM vynikají především svou štíhlou konstrukcí, kdy vnější průměr zásobníku nepřesahuje v žádné své části 36 cm a je proto vhodný k usazení do menších výklenků nebo stísněných prostor. Úzkým tělem disponují všechny nabízené objemy – 20, 30, 40, 50, 60 i 80 litrů.

Pomocí termostatu si na bojleru můžete nastavit teplotu, na kterou se bude voda ohřívat. Maximální možná teplota je 77 °C. U takto vysokých teplot ale dbejte na to, aby zejména u menších dětí nedošlo při puštění teplé vody k opaření. Pokud chcete regulovat výstupní teplotu vody v kohoutku, opatřete výstup z bojleru tzv. termoventilem, na kterém si nastavíte bezpečnou teplotu vody.

Tyto zásobníkové ohřívače se připojují na tlakové rozvody teplé užitkové vody a mohou teplou vodou zásobovat více míst. Jsou tedy vhodné k rozvedení vody pro jedno nebo více umyvadel, pro sprchu i pro vanu. Vždy si ale pečlivě zvolte vhodný objem zásobníku. Pokud nevíte, jaký objem zvolit, přečtěte si naše rady a tipy pro výběr správného bojleru.

 

Rate this post

Zanechat odpověď