Mobilní telefony

Co je to NFC?

NFC technologie v telefonu

Doba se zrychluje a technologický vývoj nás žene stále vpřed. Naše životy nyní mimo jiné zjednodušuje také nová technologie NFC. Je součástí už většiny telefonů, ale můžeme jí snadno přenést i k sobě domů. O co se jedná a jak na to? Čtěte dále!

Co to je to NFC?

NFC, neboli Near Field Communication (komunikace v blízkém poli) je technologie, které zajišťuje ultrarychlý přenos dat mezi zařízeními na vzdálenost do 4 centimetrů. Připojení je automatické a několikanásobně rychlejší než například nejnovější verze Bluetooth.

Jak NFC funguje?

NFC funguje na principu krátkých radiových vln a spustí se při dotyků či přiblížení dvou zařízení, která jsou na to naprogramovaná. Má velmi malou spotřebu.

K čemu je NFC dobré?

Na tomto principu fungují všechny typy bezkontaktních plateb, jako jsou NFC platby Apple Pay, Google Pay a tak podobně. Technologie se také může využít ke zrychlení Bluetooth spojení, k připojení sluchátek nebo třeba k rychlému sdílení užitečných dat, jako například kontaktů nebo hesel k Wi-Fi.

Jak můžu NFC využít v každodenním životě?

Dnes má skoro každý NFC v mobilu. Na výběr je NFC Apple, NFC Android i Xiaomi s NFC, a více. Technologie na rozdíl od Bluetooth umožňuje využití pasivních bodů, tzv. NFC tagů. Jedná se o malé čipové nálepky, kam se jednoduše pomocí aplikace (NFC Reader nebo NFC Actions) dá nahrát určitý sled dat. Po přiložení vašeho telefonu k nálepce se data automaticky přenesou. Tyto tagy nepotřebují napájení.

Rate this post

Zanechat odpověď