Nezařazené

Dámské šaty – nejlepší možnost na léto

Zhruba začátkem května, kdy na slunci začíná být už opravdu teplo a zima je konečně pryč, začíná pro ženy tradiční obměna šatníku. Zimní bundy a kozačky balíme a uklízíme hluboko do skříně a naopak oprašujeme to, co jsme na sobě neměly alespoň tři čtvrtě roku. Kraťasy, sukně, tílka a žabky sice k létu patří naprosto nezbytně, ale čím dál větší popularitě se těší asi nejpraktičtější kousek, a to letní šaty.

Dámské šaty – na pláž i do města

Jakožto jeden kus oblečení jsou šaty neuvěřitelně pohodlnou, praktickou i krásnou součástí letního šatníku. Tipy na materiál se můžete dočíst třeba tady, stejně tak jako praktické fígle. Nelze totiž říct, že by letní šaty mohly nosit jen ženy s určitým typem postavy. Letní šaty se hodí na každou figuru, jen se musí správně vybírat. Štíhlejší postavy si mohou dovolit vypasované, upnuté i velmi krátké šatičky, které budou minimalistickým vzhledem na léto ideální. Nicméně i ty, které mají kypřejší tvary, nebo i věkem se na šaty necítí, si mají z čeho vybírat. Dlouhé volné šaty z lehkých materiálů jsou nejen příjemné a vzdušné, ale navíc dobře vypadají a lichotí postavě i s pár kily navíc.

Dobrá kombinace vzoru, barev i střihu s materiálem pak může vykouzlit kousek, který se nemusíte bát vzít jak do města, tak na pláž na dovolenou. Mezi populární šaty se řadí třeba i košilové, zavinovací nebo typické bez ramínek s délkou až na zem. Typy dle konkrétní postavy můžete najít i tady. V opravdu parných dnech se nejvíce hodí typická bavlna a naopak bych se vyhýbala umělým materiálům, pod kterými se budete potit a nebudou Vám ani trochu příjemné.

Stejně jako příležitost, materiál a střih se řeší v případě letních šatů i jejich barva. V létě bych se rozhodně nebála experimentovat, nicméně i tak by mělo všechno ladit s botami nebo jinými doplňky. Čeho je moc, toho je příliš a to platí i u letního oblečení. Zabalit se kompletně do černé nebo křiklavě růžové včetně bot, náušnic i kabelky, může působit spíše směšně. Stejně tak barevné kombinace jako červená, růžová, oranžová a fialová jsou velmi nebezpečné a dají se z nich snadno udělat naprosto nenositelné outfity.

Dámské šaty

Tipy na léto

I v létě se může podařit to, že nebude úplně teplo, teploty budou sotva kolem dvacítky nebo bude foukat vítr. I v takovém počasí se dají nosit šaty, jen musíte vědět jak na to. Když už nějaké máte, ale jsou ideální spíš do opravdu teplého počasí, nezbývá nic jiného než vrstvit. Nejlepší kombinací a hitem posledních sezón jsou džínové bundy různých odstínů, které se svou neutralitou hodí ke každému typu letních lehkých šatů. Stejně tak se dají žabky nebo sandále vyměnit vcelku snadno za baleríny nebo tenisky.

Naopak když udeří tropy a slunce pálí od rána do večera, tak na vrstvení můžete zapomenout. Jak ale oživit samotné šaty v počasí, kdy teploty dosahují třicítky už brzy ráno? Móda se vrací a s ní i hity našich babiček, kterými jsou slaměné velké klobouky všech barev. Nejen, že jsou praktické, protože chrání před sluncem, ale z každých šatů udělají elegantní kousek. Stejně tak jako slamáky se těší velké oblibě kovbojské klobouky nebo minimalistické pánské, pokud ladíte outfit spíše do konzervativnějšího stylu.

Posledním tipem, jak ozvláštnit letní šaty jsou klasické šperky. Barevné masivní náhrdelníky se hodí spíše k ne moc výrazným šatům, protože v takovém případě by se mohly barvy zbytečně přebíjet. Velmi populární jsou jemné šperky na nohy, které zaručené připoutají pozornost, ačkoliv působí velmi nenápadně.

Rate this post

Zanechat odpověď