Počítače

Polohovací stoly od Liftoru – sestavte si stůl na míru

Polohovací stoly se stávají neodmyslitelnou součástí moderních kanceláří, ve kterých se mimo elegantního vybavení klade důraz na zdravější přístup k práci. Dlouhé hodiny prosezené u počítače se negativně odráží na lidském zdraví, když stojí například za bolestí zad a krční páteře, a proto je podpora zdravé práce pomocí vhodného vybavení logickým krokem k udržení zdraví a psychické pohody při práci. Ideální možností je pořízení výškově nastavitelného stolu a kvalitní ergonomické židle na každé pracovní místo, a to nejen do kanceláří velkých společností, ale také do domácích pracoven, kde budou plnit stejnou službu.

Přemýšlíte o koupi polohovacího stolu? Pak vás jistě zaujmou výškově nastavitelné stoly od společnosti Liftor, které nabízí široké možnosti individualizace, a navíc se při jejich výrobě rozhodně nezapomíná na vysokou kvalitu zpracování a použitých materiálů.

Sestavte si stůl na míru

V případě, že se rozhodnete investovat do polohovacího stolu od Liftoru, je dobré si vybrat stůl tak, aby vám vyhovoval po všech stránkách. Takový stůl se vám bude nejen líbit po stránce designu, ale bude vám vyhovovat i svými užitnými vlastnostmi. Nyní se proto podíváme na to, jak si sestavit polohovací stůl na míru, aby tomu tak skutečně bylo.

Určení polohovacího stolu

V první řadě je před samotným sestavováním stolu třeba určit, pro koho a k jakému účelu polohovací stůl sháníte. Klasikou jsou samozřejmě stoly do kanceláře pro dospělé, běžné jsou i dětské rostoucí stoly a u Liftoru dále najdete speciální vyztužený model pracovního stolu do dílny a herní stůl se stylovou deskou Gaming Pro.

Maximální a minimální výška stolu

Rozsah, v jakém lze nastavovat výšku pracovní desky stolu, je základním kritériem výběru, protože právě z toho důvodu si ho plánujete pořídit. Rozsah výškového nastavení je ovlivněn výběrem nohou stolu a měli byste jim věnovat zvláštní pozornost zejména v případě, pokud jste vyšší postavy. Výška stolu vám totiž musí vyhovovat nejen vsedě, ale také při práci vestoje, což je jeden hlavních přínosů polohovacích stolů.

Zvedací mechanismus a jeho ovládání

Změnu výšky stolu má na starosti zvedací mechanismus, který lze u některých stolů ovládat pomocí ručního ovládání – točením klikou. Vyšší komfort ovšem poskytuje elektrické ovládání, kdy je pohyb pracovní desky nahoru nebo dolů zajištěn elektromotorem, který je součástí stolu. Stačí pouze stisknout příslušné tlačítko.

Z důvodu vyššího uživatelského komfortu nabízí polohovací stoly Liftor výhradně elektrické ovládání. Rychlost pohybu desky se u kancelářských stolů pohybuje v závislosti na vybraném typu nohou a počtu motorů mezi 25–38 mm/s. Stoly jsou vybaveny buď jedním, nebo dvěma motory.

Rozměry desky stolu

Vhodný rozměr pracovní desky stolu závisí především na vašich potřebách – jednoduše se na něj musí spolehlivě vejít všechno, co na stole chcete mít. U stolu v kanceláři je typicky potřeba dostatek místa na umístění monitoru, klávesnice a myši, případně notebooku. Nezapomeňte ani na místo pro stolní lampu nebo odkladač na dokumenty. Větší pracovní deska je obecně lepší volbou, ale musíte brát v úvahu také místo, na které se musí stůl vejít.

Při výběru rozměru desky stolu pak kromě šířky a hloubky můžete volit také její tloušťku. Tlustší deska působí stabilnějším dojmem a o něco stabilnější také doopravdy je.

Design polohovacího stolu

Podstatný je rovněž vzhled stolu, a proto si u kancelářských stolů Liftor můžete vybrat barvu nohou – na výběr je mezi bílou, šedou a černou – a dekor pracovní desky. V závislosti na zvoleném rozměru a tloušťce desky lze volit až z několika dřevěných dekorů a několika jednobarevných provedení. Dostupný je dále speciální bílý nebo černý set se skleněnou deskou a zabudovaným šuplíkem.

Nosnost výškově nastavitelného stolu

Kvalita stolu se odvíjí zejména od jeho konstrukce, zpracování a použitých materiálů. Tím je ovlivněna stabilita stolu a jeho nosnost. Vzhledem k tomu, že kvalita zpracování a materiálů je u polohovacích stolů Liftor ve všech případech na srovnatelné, vysoké úrovni, nosnost závisí na konstrukci stolu a jeho pohonu. U stolů určených do kanceláře se pohybuje v rozsahu 50–125 kg dle vybraného typu nohou a počtu motorů, dětský stůl má nosnost 40 kg a vyztužený pracovní stůl do dílny pak 230 kg.

Příslušenství stolu

Výškově nastavitelný stůl nakonec můžete vybavit praktickým příslušenstvím, jako je flexibilní držák monitoru, organizér kabelů, držák počítače nebo uzamykatelný šuplík. Na dílenský stůl pak lze navíc nainstalovat stojan na nářadí.

Rate this post

Zanechat odpověď