Fotoaparáty

Fotíte děti? Jak mít fotky jako profík?

 

 

  1. Připravte děti

Vytvořte atmosféru, aby se děti na fotografování těšily. Den předem si s nimi třeba prohlédněte alba a řekněte jim, že takové fotografie budou mít také. Pomůže také, když jim cvičně uděláte několik fotografií a ukážete jim je na displeji. Nejlépe se budou prohlížet na přístroji, který má displej vyklápěcí a otočný. Ideální proto bude například kompakt Canon Powershot G5 X.

 

  1. Oblečení hraje roli

Nechte dítě, aby si oblečení vybralo samo. Hlavní je, aby se v něm dobře cítilo. Pamatujte ale, že spíš než mikina s velkým a rušivým názvem značky bude lepší její jednobarevná varianta. Také můžete požádat děti, ať si hrají se svými oblíbenými hračkami. Tím pádem budou fotografie osobnější, ale také získáte možnost zapracovat do kompozice rekvizity. U větších dětí vsaďte třeba na čepici, sluneční brýle v ruce nebo sportovní vybavení.

  1. Buďte v úrovni dětí

Při fotografování mladších dětí se snaže dostat na úroveň jejich očí. Nebudete působit tak dospělým a děsivým dojem a pomůže to vašim fotografiím. Navážete s nimi lepší kontakt a fotografie budou ve výsledku vypadat lépe.

 

  1. Zkoušejte zajímavé úhly

Dojem z portrétů dětí můžete zesílit pomocí různých úhlů a póz. Zkuste položit děti na záda a fotografovat je shora nebo je poprosit, aby se převalily na břicho a koukali na vás se zvednutou hlavou. Nebojte se při fotografování fotoaparát naklonit, snímky budou dynamičtější.

 

  1. Rozhýbejte je

Nebojte se dělat hlouposti, abyste vytvořili uvolněnou, pohodovou atmosféru. Říkejte nesmyslná slova, ptejte se na nesmyslné věci, dělejte divné zvuky – zkrátka cokoli, abyste nevypadali jako někdo s velkým fotoaparátem, ale spíš jako srandovní kamarád. Děti nerady zůstávají příliš dlouho na místě, proto je v pohybu podporujte: běhejte s nimi, skákejte, točte se, kývejte jim hlavou, třeste rukama nebo tančete – dělejte cokoli, co je rozesměje. Mohou tak vzniknout zábavné akční snímky, a pomáhá to upozornit na jejich jedinečnost a vlastnosti.

 

  1. Využijte sportovní režim

Děti se pořád hýbou. Proto pokud se nechcete zabývat nastavování ostření, zvolte režim automatického ostření se sledováním objektu. Dobře poslouží i režim pro snímání sportu. Některé kompaktní fotoaparáty navíc mají přímo vestavěný režim „Děti a zvířata“. Jestli nevíte, kde tyto funkce na fotoaparátu hledat, v manuálu hledejte heslo „automatické režimy“. Oba dva režimy vám dobře poslouží i při focení dětí nebo zvířat.

 

  1. Ukládejte a sdílejte

Byla by škoda mít krásné fotografie uložené jen ve vlastním počítači nebo vytištěné v domácím albu. Použijte proto elektronické album, například Lifecake, kde můžete snímky skládat za sebou, popisovat, ale především sdílet se svými blízkými, kteří si je budou moci prohlédnout na telefonu i počítači kdykoliv a kdekoliv.


Rate this post

Zanechat odpověď