Fotoaparáty Mobilní telefony

U selfie tyče si dejte pozor na kompatibilitu a další parametry

Pokud se chystáte někam na dovolenou nebo třeba jen na výlet, nezapomeňte si do batohu přibalit kromě smartphonu také selfie tyč. Přece jen, v dnešní době, kdy chytré telefony disponují výkonnými fotoaparáty, si jen málokdo nosí s sebou klasický fotoaparát anebo digitální zrcadlovku. Jestliže si však chcete udělat společnou fotku se svou partnerkou, bez selfie tyče se rozhodně neobejdete. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste si měli při výběru dávat pozor.

Současný trh je opravdu rozmanitý, a tak máte z čeho vybírat. Ovšem zaměřit byste se měli na několik důležitých parametrů. Jedním z aspektů při výběru by pro vás měla být kompatibilita s vašim zařízením. Znamená to tedy, že není selfie tyč jako selfie tyč.

Selfie tyč musí být kompatibilní s vašim telefonem

Spousta lidí se špatně domnívá, že ať koupí jakoukoliv selfie tyč, hodí se na všechny smartphony. Samozřejmě k sehnání jsou univerzální selfie tyče, do nichž dáte jakýkoliv přístroj, ale ne všechny jsou takové, na což byste si měli dát při výběru pozor. Dále dbejte na to, zda se váš mobilní telefon vleze přímo do držáku, zejména pokud máte smartphone větších rozměrů, jako je například plusková varianta iPhonu.

Zaměřte se i na hmotnost, aby vás ruka nebolela

Jestliže fotíte selfie docela často, sáhněte po selfie tyči s nižší hmotností, protože je to jen pro váš prospěch. S hmotností jde ruku v ruce průměr tyče. Jsou buď tenké, nebo robustnější. Druhá zmíněná varianta bývá stabilnější. Zaměřte se také na to, aby měla selfie tyč tlačítko pro stisknutí spouště fotoaparátu.

Cena takového příslušenství? Selfie tyč stojí různě, ale pohybuje se už dnes v řádech několika set korun. Tak neváhejte, najděte si selfie tyč, která vám bude vyhovovat, a vyrazte do přírody za dobrodružstvím a nezapomeňte vyfotit nějaké to selfie.

 

Rate this post

Zanechat odpověď