Internet

Už jste někdy slyšeli o modelu PPV?

 

Už jste někdy slyšeli o modelu PPV? Možná že ano, jen netušíte, že to bylo zrovna tohle. Pár informací o tomto tématu vám nabízíme v našem dnešním článku.

Že nevíte, co je to zkratka PPV? Určitě nezoufejte. Pokud bychom chtěli zkratku nějakým způsobem definovat, pak by to bylo nejspíše platba za zhlédnutí. Jedná se o jeden z internetových modelů plateb za reklamu. Může se jednat i o zveřejnění reklamy na webových stránkách.

V případě tohoto modulu platí inzerent za zhlédnutí webové stránky, které obsahuje umístěnou reklamu. Je jedno ale, kolik zákazníků na reklamu reálně kliklo.

PPV by se dalo považovat za nejstarší modul internetové reklamy vůbec.

Model, který má k tomuto blízko, je PPI. V modelu PPI se platí za impresi. Imprese znamená, kolikrát byla daná stránka navštívena.

Možná se budete divit, ale je velký rozdíl mezi impresí a zhlédnutí stránky. Pokud je totiž reklama umístěna v dolní části samotného webu, návštěvník jí nemusí vůbec shlédnout. Pokud má ale návštěvník zobrazenou danou stránku dlouhou dobu, reklama může být zobrazena hned několikrát a to na jednom místě.

Je velmi důležité naučit se rozlišit, kolik impresí bylo provedeno.

Právě model PPV Seolight.cz je jednou z možností, jak by mohla organizace platit za zveřejnění reklam na stránkách, které začínají jako www.

Reklamy, které se skrývají pod zkratkou PPV jsou na rozdíl od samotného modelu PPC mnohem jednodušší. Používají se hlavně pro zobrazování bannerů.

Jestliže se organizace rozhodne pro využití PPV modelu, je potřeba, aby se dohodla s vlastníkem daného webu, kam by svůj banner chtěla umístit.

Další možnost umístění je domluva s reklamní nebo mediální agenturou.

Po veškerém vyřizování je třeba už jen platit za počet zobrazení stránky.

Úzce s tímto modelem souvisí i PPC. Jedná se o platbu za proklik. Opět se jedná o jednu ze starších metod plateb. Pokud bychom to chtěli rozebrat více do detailu, dalo by se říct, že inzerent vlastně platí za počet prokliků na danou stránku.

Pokud se i vy někdy s modelem PPV setkáte, měli byste si o něm pozjišťovat co nejvíce informací vůbec, abyste náhodou ve výsledku nebyli překvapeni.

Rate this post

Zanechat odpověď