Internet

Bezdrátová technologie patří do každé moderní domácnosti

Chytrý telefon už dnes vlastní snad každý, vyjma příslušníků nejstarší generace. Zvykli jste si denně využívat jeho výhod? Pak je na čase udělat další krok směrem k budoucnosti a zajistit si také chytrou domácnost.

Důmyslná technologie chytrých domů

Tak jako chytré telefony, také inteligentní domácnost má jediný úkol: usnadnit vám život. Automatizuje a sjednocuje ovládání širokého spektra zařízení ve vašem domě a umožní vám mít domov pod kontrolou i tehdy, když se v něm zrovna nenacházíte. Jednoduše se připojíte přes Internet z laptopu nebo mobilního zařízení odkudkoli na světě a můžete například zkontrolovat, zda je váš dům správně zabezpečený. Populární bezdrátová technologie Z-Wave umožňuje elektronice ve vaší domácnosti komunikovat na dálku. Potřebujete k tomu pouze řídící jednotku, tzv. Wave Controller, která má vše pod palcem.

Jaké má Z-Wave využití?

Začnete-li se o chytrou technologii pro domácnosti zajímat, zjistíte, že jste doslova zaplaveni možnostmi. Z-Wave aktuálně vyžívá více než 1 700 výrobků a jejich počet rok od roku stoupá. Již zmíněné zabezpečení – domácí kamery, alarm, zámky na dveře, pohybové senzory – by se mělo stát vaší prioritou, tím to však teprve začíná. Inteligentní systém osvětlení zlepší atmosféru domova a nabízí velkou úsporu energie. Další ušetřené peníze vám zajistí bezdrátově ovládaný termostat. O podmínkách v domácnosti vás mohou informovat různé senzory (teplota, vlhkost, CO2), ovládat lze i rolety, vrata garáže, hudební systémy…

Je to opravdu snadné

Systém Fibaro využívající Z-Wave je navržen tak, aby si s ním poradil opravdu každý. Zakoupené zařízení stačí jen vypnout a přidat do sítě, od tohoto momentu je již můžete dálkově ovládat. Na instalace této technologie nebudou třeba žádné stavební úpravy a vyhnete se i pokládání kabelů. Oproti konkurenčním systémům má Z-Wave navíc jednu výhodu: jedná se o finančně dostupné řešení. Komfort a bezpečí inteligentního domu si tak můžete dopřát třeba hned i vy!

Rate this post

Zanechat odpověď