Internet

Jak začít s online investováním? Z pohodlí domova můžete obchodovat akcie nebo kryptoměny

Současné technologie nabízí nespočet možností, o kterých by se minulým generacím ani nezdálo. Dříve bylo investování a obchodování dostupné pouze fyzicky (dokud nepřišel internet) a také pouze bohatým.

Doba se však změnila a investovat může každý, přičemž stačí jen několik kliků myší a během pár minut můžete vlastnit akcie Applu.

Pro obchodování akcií nepotřebujete statisíce

Dávnou už není pravda, že investování do akcií je privilegiem pouze movitých a bohatých. Právě kvůli technologickému pokroku je možné začít investovat již s pár tisíci na bankovním účtu.

To však neznamená, že byste měli hned investovat většinu své výplaty. Klíčem k úspěchu je totiž investovat pouze peníze, které můžete ztratit. Akciový trh se stále mění, a je tak potřeba počítat s tím, že se vašim akciím nebude dařit a vy tak nějaké peníze proděláte.

Mnohem důležitější otázkou však je jak a kde do akcií investovat. Vaše první kroky by tedy měly vést k výběru akciového brokera, jehož prostřednictvím budete s akciemi manipulovat (tedy je prodávat nebo nakupovat). Na internetu si můžete vybrat z velkého množství brokerů, kteří nabízí úspěch a malé poplatky. Takové informace by však pro vás neměly být primární. Hlavní je si vybírat mezi brokery, kteří jsou již prověření a recenzovaní. Jedním z takových je například brokera XTB, kde si můžete vybírat i mezi českými akciemi. Po založení účtu vám už nic nebrání v rozjetí své kariéry investora. Které konkrétní akcie se vyplatí sledovat si můžete přečíst třeba zde.

Jak začít investovat do kryptoměn?

Kryptoměny zatím nejsou mezi širokou veřejností až tak známé, ale i tak se do nich vyplatí investovat. Ostatně, to je právě jedna z výhod. To, že o tom neví každý vám dává jedinečnou možnost do tohoto vlaku naskočit ještě předtím, než se rozjede.

Jednou z výhod je fakt, že kryptoměny můžete mít neustále pod kontrolou například ve svém smartphonu. Ale jak na to? Nejjednodušším způsobem, jak začít investovat do kryptoměn je jejich nákup na jedné z kryptoměnových směnáren a uložit si je ve své vlastní kryptoměnové peněžence. Poté už jen můžete sledovat jejich vývoj a podle své intuice kryptoměny prodávat anebo nakupovat.

O trochu rizikovější volbou je obchodování s kryptoměnami u CFD brokerů. V takovém případě spekulujete s kryptoměnami, které ani nevlastníte. Tento způsob je však vhodný spíše pro investory, kteří jsou v obchodování trochu zběhlejší.

Bitcoin není jediný

Nejslavnější a nejoblíbenější kryptoměnou je bezpochyby Bitcoin. Není však už pozdě na investování do Bitcoinu? Podle nás ne. Pořád je relativně levný a právě na tom se dá vydělat.

Na kryptoměnových burzách samozřejmě najdete mnoho dalších digitálních měn, kterým je předpovídána zářná budoucnost. Pomyslným stříbrem na poli kryptoměn je Litecoin, který si již v kryptoměnové komunitě vybudoval silné postavení. Jako další kryptoměny s velkým potenciálem poté můžeme jmenovat Ethereum, Binance Coin, Monero a další.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď