Internet

3D virtuální prohlídky nemovitosti jako pomoc při prodeji realit

 

Chcete si nemovitost prohlédnout i bez nutnosti osobní návštěvy? Jde to díky 3D virtuální prohlídce, díky které zjistíte rozmístění jednotlivých místností a lépe se rozhodnete, jestli přeci jenom věnovat čas i na běžnou osobní prohlídku. Jak 3D virtuální prohlídka funguje a co všechno nabízí?

Prohlédnutí nemovitosti na dálku

V reakci na omezení spojená s pandemií i technologické novinky se 3D virtuální prohlídky začaly mezi inzeráty objevovat stále častěji. Skoro se dá s určitou mírou nadsázky i říci, že nabídka bez virtuální prohlídky nepřiláká takovou pozornost. Na druhou stranu může být i vhodnou strategií posílat virtuální prohlídku až vážnějším zájemcům. Lidé si tak mohou lépe prohlédnout daný byt či dům a dále se rozhodnou, jestli chtějí věnovat svůj čas pro přímou osobní návštěvu.

Skenování nemovitosti

Aby bylo možné vytvořit virtuální 3D prohlídku, je nezbytné skenování nemovitosti. Používají se speciální kamery, kdy se jejich výstup následně složí do 3D prohlídky. Důležitá je kvalitní 3D kamera, doporučujeme použít Matterport Pro 2. Ta se ovládá poměrně interaktivně a je možné virtuálně přecházet mezi jednotlivými místnostmi. Velkou předností je odhalení celého prostoru včetně detailů. A to jak těch pozitivních, tak i případných nedostatků.

Samotný proces v zásadě není nijak složitý. Realitní makléři však přesto raději volí spolupráci s profesionály, kteří s daným zařízením maximálně umí a dokážou z virtuální prohlídky dostat maximum. To je přidaná hodnota i pro případné zájemce, kteří se budou na takto připravenou nemovitost dívat a rozhodovat se o případné koupi.

Usnadnění práce pro realitní makléře

Svým způsobem šetří virtuální prohlídky čas a starosti nejenom zájemcům o nemovitosti, ale především realitním makléřům. Díky tomu, že si daný člověk zhruba prohlédne danou nemovitost již virtuálně, je menší počet opakovaných prohlídek. Pokud totiž má dotyčný opravdu vážný zájem o koupi, již s sebou na osobní prohlídku rovnou vezme technika či jiného odborníka, který se zaměří na drobnosti a důležité faktory, jaké na 3D prohlídce nemusí být vidět. S pomocí virtuální prohlídky se také velmi jednoduše ukazuje nemovitost i dalším lidem, kteří mají s případnou koupí poradit.

Vhodné pro byty i domy

Díky modernímu vybavení dnes skenování nemovitosti nezabere ani velké množství času. Například nasnímání třípokojového bytu zabere maximálně jednu hodinu. V případě většího domu o více patrech může být postup samozřejmě o něco delší. Zároveň však jde o způsob, jak elegantně ukázat menší i větší nemovitosti. 3D virtuální prohlídky nemovitostí  se skvěle doplňují s půdorysy, nákresy a samozřejmě doplňujícími fotografiemi například pozemku, vnějších částí domu a podobně. Připravit inzerát, kde se zájemce dozví všechno potřebné ještě před osobní návštěvou, je tak o mnoho jednodušší.

Rate this post

Zanechat odpověď