Internet Počítače

Efektivní logistika e-shopu se zdravotními pomůckami, léky a produkty péče o pleť

 

Med24 je dánský internetový obchod zaměřený na zdravotní pomůcky, léky a wellness produkty. Jeho cílem je poskytovat zákazníkům jedinečnou možnost nákupu za nízké ceny s krátkými dodacími lhůtami a nejširším sortimentem ve Skandinávii.

Vzhledem k více než 400 % nárůstu obratu za poslední tři roky a tím i velikosti skladu, jenž čítá více než 10.000 produktů a zaměstnává 25 operátorů, kteří vychystávají objednávky a naskladňují zboží, potřebovala firma optimalizovat svoji skladovou plochu, zvýšit efektivitu a zkrátit vychystávací časy.

Aby se vyhnula problémům, ještě než nastanou, začala hledat řešení, které by jí umožnilo maximálně efektivně využít disponibilní plochu a personál.

Rozhodla se pro automatizované skladové systémy Megamat RS 350  a software pro správu skladu Power Pick Global s vychystávací mi vozíky a modulem pro color picking, díky kterým dokázala uskladnit 90 % svých produktů (9.000 položek zboží) na 200 m² vychystávací plochy a zvýšit efektivitu při vychystávání až na 50 objednávek najednou a uspořit tak až 60 %  času.

Hlavní výhody automatizovaného skladového systému Kardex Megamat RS 350

 

  • Návratnost (ROI): 2 roky
  • Zmenšení podlahové plochy vyhrazené pro vychystávání: z 1.000 m² na 200 m²
  • Zkrácení vychystávacích časů o 60 % (ze 100–120 řádků za hodinu na 250–300 řádků za hodinu)
  • Snížení počtu operátorů potřebných pro vychystávání objednávek: ze 7–9 osob na 3–4
  • Krátký čas potřebný na zaškolení obsluhy: plné rychlosti vychystávání je dosaženo za pouhé 2–3 hodiny (v porovnání se 2–3 měsíci v minulosti)

Páternosterový skladový systém Megamat RS je složen z pater, jež se pohybují směrem nahoru a dolů po nejkratší dráze a dopravují vyžádané zboží do ergonomicky ideálně umístěného výdejového otvoru. Megamat RS maximálně využívá světlou výšku skladu, díky čemuž je možné ušetřit až 75 % plochy oproti tradičním regálovým systémům.

 

Více informací na: https://intralogistika.cz

Rate this post

Zanechat odpověď