Internet

Nechte si platit cashback z nákupů na internetu

Nakupujete rádi přes internet? Pokud ne, možná byste měli zauvažovat, jestli se vám vůbec vyplatí vycházet z domu. Při nákupu z e-shopu vám zboží dovezou až domů, zaplatíte pohodlně kartou a ještě za to dostanete peníze nazpět. Tedy aspoň s využitím cashback portálu.

Všestranně výhodný obchod

Cashback portály fungují jednoduše. Místo toho, abyste do svého oblíbeného e-shopu zamířili přímo, dostanete se do něj přes odkaz z cashback portálu. Díky tomu se vaše platba spáruje s cashback aplikací a dostanete zpátky určité procento ze zaplacené částky.

Vrtá vám hlavou, jak je možné, že vám někdo jen tak platí za každý nákup? Je to proto, že cashback portál má smlouvu s konkrétním e-shopem a dostává peníze za každého přivedeného zákazníka. O tyto peníze se pak dělí se svými uživateli. Výhodné je to pro všechny strany – vy nakoupíte levněji, cashback portál na tom celém vydělá a pro e-shop je to dobrý marketingový tah, který mu přivede zákazníky.

Peníze za nic

Největším českým cashback portálem je Tipli.cz. Přestože je na trhu spíš nováčkem (byl založen v říjnu), už nyní registruje tisíce zákazníků. V ČR Tipli.cz nahrazuje bývalý cashbackový web Erebat, následně má v plánu expandovat i na Slovensko a do Polska.

Portál Tipli byl záměrně spuštěn takhle koncem roku před veškerými nákupními svátky, mezi něž můžeme počítat Den dopravy zdarma, Black Friday a Cyber Monday. Právě během těchto dnů byly bonusy největší, ale během celého roku se výše cashbacku pohybuje v řádech několika procent. Například při nákupu na AliExpress.com dostanete zpět 8 % z částky. V dalších 350 obchodech, s nimiž Tipli aktuálně spolupracuje, jde o hodnoty mezi 1 a 15 %.

Ušetřit lze takhle prakticky na všem od jídla až po oblečení. Peníze se vám postupně připisují na Tipli účet, odkud si je pak můžete nechat zaslat na bankovní konto. Nic vás to nestojí, peníze dostáváte v podstatě za nic.

Rate this post

Zanechat odpověď