Internet

DNSSEC – ochrana domény proti phishingu

 

Chcete vlastnit a provozovat kvalitní a dobře zabezpečenou doménu? Nechcete vaše uživatele vystavit podvrhům falešných IP adres a zneužití osobních údajů a hesel? Pokud chcete to nejlepší pro vaši doménu a její uživatele, tak vyberte si doménu českou se zabezpečením DNSSEC.

Když se řekne DNSSEC, tak každému hned dojde, že se jedná o nějakou zkratku. V tomto případě jde o anglické Domain Name Systém Security Extensions co česky znamená zabezpečení informací poskytovaných DNS systémem.

DNSSEC je rozšíření systému DNS a slouží jako zabezpečení proti podvrhům IP adres. Ale pojďme pěkně po pořádku. DNS je protokol, který patří k těm nejstarším na internetu. Úkolem DNS je překládat informace jako třeba zadání doménové jména – internetové adresy do prohlížeče a zjistit tím IP adresu. DNS obsahuje až tři entity, a sice stub resolvery, rekurzivní nameservery a autoritativní nameservery.

Při překladu názvu internetové adresy na číselnou IP adresu a přiřazení k danému PC může dojít k podvrhu IP adresy a uživateli se zobrazí stránka falešná bez toho, aby cokoliv poznal. A tady se pomalu, ale jistě dostáváme k DNSSEC.

DNSSEC jako takový přídavek protokolu DNS zajišťuje zabezpečení právě proti těmto podvrhům, při kterých jde o tzv. phishing, tedy získání osobních a přihlašovacích údajů včetně hesel za účelem zneužití co se týká především bankovních účtů.

DNSSEC přidává do DNS zabezpečení formou kryptografie a to v podobě privátního a veřejného klíče. DNS tak chrání informace privátním klíčem, který je elektronicky podepsaný a veřejný ověřuje pravost získaných informací.

Takto zabezpečené jsou české domény, tedy s koncovkou .CZ a také ENUM. Provozovatelem těchto domén je sdružení CZ.NIC, které podporuje také zabezpečení DNSSEC. České domény patří k těm nejvíc bezpečným doma i ve světě.

Pokud chcete zaregistrovat českou doménu, tak k tomu využijte seznam registrátorů, který je dostupný na CZ.NIC a vyberte si registrátora, který podporuje také DNSSEC. Jako třeba registrátor a společnost TELE3.

TELE3 poskytuje zákazníkům i další internetové a také telekomunikační služby se spoustou výhod a moderních technologií. Služby jsou určené jak pro soukromé osoby, tak pro firmy či doménové specialisty.

Z poskytovaných služeb TELE3 můžete tak využít registrace domén a webhosting zdarma, serverhosting, pronájem a správu serverů, různá řešení pro domainery, multihosting, serverhosting, SEO hosting, DNS hosting a mnoho dalších služeb.

 

 

Rate this post

Zanechat odpověď