Elektronika

ELAC, historicky největší průkopník gramofonů, představuje nejdostupnější model

ELAC uvádí na trh svůj dosud nejdostupnější gramofon, Miracord 50. Kromě vynikajícího poměru cena/výkon se vyznačuje použitím osvědčených technologií a díky vestavěnému předzesilovači také možností univerzálního použití v kombinaci s dalšími zařízeními.

Společnost BaSys CS, výhradní distributor produktů ELAC pro ČR, představuje na našem trhu nový gramofon ikonické řady Miracord, kterou představil ELAC světu již v roce 1947. Nejnovější přírůstek do rodiny nese označení Miracord 50 a je určen pro uživatele, kteří chtějí vstoupit do světa vinylových desek, nebo pokročit na jeho vyšší úroveň. Miracord 50 je navržen jako univerzální gramofon dodávaný v kompletním sestavení a nastavení. Stačí ho tedy zapojit a pustit. Díky vestavěnému předzesilovači ho lze připojit téměř k jakémukoli dalšímu zařízení, jako je výkonový zesilovač, aktivní regálová repro sestava či dokonce přenosné reproduktory s linkovým vstupem.

Lesklé černé šasi gramofonu Miracord 50 se zaoblenými rohy a stříbrným lemem, které vychází z vyšších modelů, minimalizuje přenos hluku způsobeného vibracemi a zpětnou vazbou. O plynulou rotaci hliníkového talíře rychlostí 33 nebo 45 otáček za minutu se stará řemínkový pohon a optimální přítlačnou sílu, zejména při použití jiného typu přenosky, lze korigovat pomocí protizávaží umístěném na konci raménka. Funkce Antiskating umožňuje plynulé nastavení míry kompenzace dostředivé síly působící při otáčení talíře na hrot přenosky. Gramofon je standardně

vybaven MM přenoskou AudioTechnica AT91.

 

 

Konektivitu s dalšími zařízeními zajišťuje stereo výstup v podobě dvou cinch zdířek a zařazení vestavěného korekčního zesilovače umožňuje přepínač na zadní straně vedle konektorů. K dispozici je také možnost samostatného uzemnění přístroje, které zajistí lepší odrušení od nežádoucích rušivých okolních vlivů. Napájení je zajištěno přiloženým síťovým adaptérem.  Součástí dodávky je také akrylový protiprachový kryt, jenž je u většiny modelů ELAC samostatně dodávaným příslušenstvím.

Gramofon ELAC Miracord 50 je k dostání u autorizovaných prodejců distributora BaSys za cenu 12 990 Kč.

Podrobné specifikace Miracord 50 naleznete zde: https://www.elac-hifi.cz/miracord-50/

O společnosti Elac:

Elac vyrábí inovativní výrobky s vynikajícím zvukovým přednesem a hodnotou, se závazkem dosažení nejlepšího zvuku na světě, již 90 let. Součástí nabídky je široký rozsah reprosoustav a audio komponentů. Od začátku je Elac pověstný svými pokročilými technologiemi, nekompromisní kvalitou dílenského zpracování a hodnotným Evropským stylem.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

 

 

Rate this post

Zanechat odpověď