Internet Počítače

Vyplatí se držení Bitcoinů? A jak je můžete získat?

 

Dlouhodobé držení bitcoinu je propagovaný způsob moderní investice. Vyplatí se však? Pokud jste rozhodnutí, že to chcete vyzkoušet, ještě než se pustíte do nákupu bitcoinů, je dobré znát základy a mít vytvořenou peněženku.

Kde vzít BTC?

Existují dva způsoby, jak se k bitcoinům dopracovat. Jedním z nich je nákup bitcoinu a druhý těžba neboli mining. Vzhledem k tomu, že těžba je složitý a hlavně finančně náročný proces, a pokud jste v kryptoměnách nováček a nechcete investovat peníze do zbytečně drahého specializovaného hardwaru, nákup se jeví jako ideální volba. Na začátek si však zodpovězte pár otázek – a to sice, za jakým účelem bitcoin nakupujete. Chcete jej používat k nakupování či placení za služby? Chcete s ním obchodovat na burze? Nebo jen toužíte po dlouhodobé investici?

Směnárny

Asi nejjednodušší cesta, jak se k bitcoinu dostat, je směnárna. Mnoho z nich je v českém jazyce a nabízí příjemné uživatelské prostředí. Na stránkách bitcoinových směnáren se dozvíte vše, co potřebujete pro úspěšnou registraci. Pak už jen stačí zaslat peníze z vašeho bankovního konta a za odpovídající částku získáte do své bitcoinové peněženky požadovanou kryptoměnu.

Bankomaty

Další poměrně jednoduchou záležitostí jsou automaty na bitcoiny. Najdete je ve velkých městech i na mnoha dalších místech po České Republice. Fungují velmi podobně jako směnárny, s tím rozdílem, že v nich můžete platit hotovostí. Je tedy zcela zachována vaše anonymita.

Nákup od uživatelů

Pro zachování anonymity můžete použít i služby „peer to peer“ obchodů. Kryptoměnu tak můžete získat přímo od člověka, který chce bitcoin prodat. Platit se dá hotovostí na předem určeném místě. Zde však figuruje velké riziko, že narazíte na podvodníky, kteří za vyplacené peníze žádné bitcoiny nepošlou.

Burzy

Získat bitcoiny můžete i na burze kryptoměn, kde s nimi lze aktivně obchodovat. Výhodou jsou velmi malé poplatky. Připravte se však, že pro používání burzy vás čeká náročná registrace, kde je nutností ověření identity. To v praxi znamená posílání citlivých údajů do zahraničí.

A jak pracujete s bitcoinem vy?

 

Rate this post

Zanechat odpověď