Internet

Jak si založit e-shop?

Podnikatelský život může přinášet spoustu výhod, ale taktéž strastí. Jednou z nich je digitalizace obchodu. V dnešní době je již digitální marketing a sním vše spojené naprostou samozřejmostí. K tomu patří i e-shop. Založení internetového obchodu ale není tak snadné a finančně může být dosti náročné. Jak je tedy možné založit e-shop a jaký styl bude vhodný právě pro vás?

E-shop na míru

E-shop na míru je vhodný pro velké ryby, které si mohou dovolit zaplatit statisíce za kvalitní stránky. Výsledkem ale bude perfektní e-shop, který je přizpůsobený vašim potřebám, koresponduje s vaším produktem a dokáže z uživatelů vytvářet zákazníky a to vše díky tomu, že nejsi limitováni žádnou šablonou. Takto precizní obchod samozřejmě něco stojí, a to nejen peníze, ale čas. Počítejte s tím, že si na váš e-shop klidně i rok počkáte.

Výhody

· Žádné omezení šablonou

· E-hop přímo na přání

· Vlastní e-shop

· Možné přizpůsobení e-shopu zákazníkům i produktu

Nevýhody

· Drahá pořizovací cena (statisíce až miliony)

· Dlouhá realizace (i víc než rok)

· Možnost nespolehlivého dodavatele

Open Source

Open source je oblíben hlavně pro svou cenu – je zdarma. Jedná se o internetovou platformu, kde je již před-vytvořené jádro a vy jej využijete pro vlastní e-shop. Je to celkem elegantní řešení, které vám umožní si vytvořit vlastně takový obchod na míru, jelikož jej můžete volně upravovat. Má to ale jeden velký háček. Open source není zrovna uživatelsky příjemný pro laiky, naopak bez potřebné znalosti kódu se na této platformě neobejdete. Řešením pro většinu běžných smrtelníků tak bývá najmutí profesionálů, kteří si s jádrem poradí za vás. V tomto případě musíte počítat se zaplacením kódera jejichž ceny se většinou pohybují kolem 1000 korun za hodinu. Když si to propočítáte, tak si e-shop zadarmo opravdu nepořídíte. Stále se ale jedná o relativně levnou záležitost, která vám dokáže zařídit e-shop na vaše přání za přijatelnou cenu. Druhou nevýhodou je, že si v nemůžete moc vymýšlet. Kód je již přednastavený a díky tomu je možné s ním vytvářet jen základní funkce. Open- source si člověk zařizuje sám a k jeho vytvoření si najímá programátora, to je spjaté s absencí technické podoby, tím pádem každý problém musíte konzultovat s odborníkem, kterému ale radu a řešení budete platit.

Výhody

· Pořízení zadarmo

· Možnost vytvoření jednoduchého webu na míru

· Relativně rychlé

Nevýhody

· Nutnost najetí drahého programátora

· Menší variabilita, jen základní funkce e-shopu

· Absence technické podpory

Pronájem e-shopu

Cenově dostupným způsobem je pronájem e-shopu. Ten má hned několik pozitiv, jelikož si jen pronajímáte, můžete si e-shop vytvořit podstatě hned. Je uživatelsky příjemný a nabízí hned několik grafických provedení a možností. Vy si tak zvolíte šablonu a proklikáte se do finální verze vašeho e-shopu. Výhodou je i zákaznické centrum, kde vám pomohou a poradí, ale i aktualizace a údržba, která udrží váš obchod v dobré kondici. Díky pronájmu uděláte radost vaší peněžence, která nebude o moc lehčí, ušetříte totiž nemalé částky za programátora. Toto řešení dokáže pokrýt většinu potřeb menších firem, avšak již přednastavené šablony znamenají nižší variabilitu, takže větší firma, která má velké nároky, jistě nebude spokojena s nabídkou.

Výhody

· Levné náklady

· Pravidelné aktualizace a údržba

· Široký výběr designu a funkcí

· Přístup k technické podpoře

· Vytvoření obratem

Nevýhody

· Omezené možnosti individuálních úprav a funkcí

Rate this post

Zanechat odpověď