Internet

Myslete na kybernetickou bezpečnost své firmy

V současné digitální době dochází ke kybernetickým útokům na firemní sítě dnes a denně. Ovšem kybernetická bezpečnost nemusí být narušena pouze úmyslným útokem počítačových pirátů, mnohdy za problémem stojí lidská chyba anebo technické selhání. Protože je ochrana digitálních dat velice důležitá pro všechny velké i malé firmy, provádí se různá školení, která mají uvedeným potížím předcházet.

V posledních dvou letech se s narušením bezpečnosti potýkalo 58 % malých a středních firem v Evropské unii, což je poměrně alarmující číslo. Kybernetičtí zločinci se snaží vloupat do firemních sítí, aby si stáhli citlivá data o zaměstnancích a zákaznících, získali duševní vlastnictví anebo dostali platební údaje.

Školení bezpečnosti CyberSec

Ve společnosti pravděpodobně zaměstnáváte i laiky, kteří nemají vůbec tušení o tom, co znamená kybernetická bezpečnost. Pro hackery je mnohem jednodušší dostat se do počítače recepční než na zabezpečený server, a proto je nezbytné, aby se o kybernetice a jejích hrozbách dozvěděli všichni zaměstnanci firmy, především však ti, kteří pracují s počítačem ve firemní síti.

Z výše uvedeného důvodu vznikl online vzdělávací systém CyberSec, což je v podstatě školení bezpečnosti shrnuté do šesti témat. Zaměstnanci dostanou důležité informace o e-mailu a jeho bezpečném používání, zabezpečení počítače a telefonu, bezpečném připojování, internetových prohlížečích, záloze dat a právních důsledcích. Pracovníci mají nějakou odpovědnost ve firmě, a pokud se prokáže, že odpovídají za škodu způsobenou na internetu, mohou být právně postihnuti.

Jaká je cena školení?

Cena se odvíjí od počtu potřebných licencí, nicméně CyberSec nabízí zajímavé množstevní slevy. Pokud potřebujete licenci do padesáti kusů, potom za jednoho uživatele na rok zaplatíte 1 800 korun. Jestliže už je licencí více, tedy od padesáti do sto kusů, tak za jednoho uživatele zaplatíte 1 500 korun.

Rate this post

Zanechat odpověď