Internet

Jaká by měla být vaše kočka? Znáte tato plemena?

Vznešený pohled a výraz, že ona je tu královnou. Přesně takové většinou bývají kočky. Jejich osobnosti jsou různé, ale jedno se jim nedá upřít. Mají svou hrdost a za její hranice jdou pouze v případě, kdy vás mají opravdu rády. Už jen to je důvod, proč je opravdová kočičí láska takovým pokladem a často je právem zasloužená. Pokud i vy toužíte po osobité společnosti, stačí si jen vybrat nejvhodnější plemeno.

Netradiční kočičí výraz

Kočky mají jasně špičaté uši, což jim propůjčuje jejich výraz šelmy. To ovšem neplatí v případě netradičního plemene, které nese jméno skotská klapouchá. Vypadá, jako kdyby neměla žádná ouška, ale ve skutečnosti je má jen o něco menší a sklopená dolů. Jedná se genetickou mutaci, která je v částečně vazbě s poruchou vývoje kosterní soustavy. Kvůli tomu plemeno v minulosti málem vymizelo. Chovatelé však začali zbývající jedince křížit s podobnými plemeny, čímž došlo k eliminaci problémů s vývojem kostí a skotské klapouché kočky byly zachráněny.

Živá a exotická společnice

Bengálská kočka je přesně tak divoká a exotická jako její jméno. Má zbarvení podobné divokým kočkám a pozadu nezůstává ani díky své energičnosti. Zbarvením připomíná druh kočka bengálská, což je šelma z oblasti Asie. I díky ní podědila temperamentní povahu, duší ďáblíka a samostatnost. Rozhodně nejde o mazlíčka vhodného do malého bytu.

Každá kočka si zaslouží lásku a pozornost

Ať už si plánujete pořídit vznešenou kočku s rodokmenem, nebo se chcete podívat do útulku a dopřát domov obyčejné venkovské kočičí směsce, pamatujte na to, že se v první řadě jedná o zvířátko, které si žádá vaši dostatečnou pozornost a lásku. Připravte pro ni všechno důležité. Samozřejmostí by mělo být několik mističek s čerstvou vodou různě rozmístěných po bytě. Kvalitní strava by měla obsahovat hlavně maso. Pro zabavení kupte míčky s rolničkou, umělé myšky a další zábavu, aby se kočka nenudila v době vaší nepřítomnosti. Všechno důležité můžete pořídit z pohodlí domova na internetovém obchodě www.mujmazlik.cz.

Rate this post

Zanechat odpověď