Elektronika Mobilní telefony Počítače

Oprava iPhonu na vlastní pěst se nevyplácí, zajděte do servisu

Prasklé sklo, nereagující displej, poškrábaný zadní kryt, nefunkční fotoaparát, malá výdrž baterie, hluchá sluchátka, nereagující nabíječka. To jsou nejčastější problémy, s nimiž se majitelé jablečných telefonů setkávají. Mnohdy pak měsíce přežívají s nefungujícím audio jackem, prasklým sklem či špatně reagujícím tlačítkem na otisk prstu. Opravy jsou totiž drahé. Nebo ne?

Mobily značky Apple jsou drahé, náhradní díly nepatří k nejlevnějším, což určuje i cenu za servis telefonu. Přesto je výhodnější vsadit na profesionály než se pokoušet opravit mobil doma.

Co riskujete domácí opravou?

Domácí oprava telefonu sice může skončit dobře, ale ve spoustě případů tomu tak není. Prvním problémem je vůbec sehnat vhodné nářadí. Jak jistě víte, Apple používá u svých telefonů atypické malé hvězdičkové šroubky. Pak budete potřebovat také nějakou špachtli, zejména u modelů jako 5S bez ní prakticky nemáte šanci oddělit displej od zadní části telefonu.

Druhým háčkem je koupě náhradního dílu. V různých obchodech s elektronikou sice seženete náhradní baterie, displeje a další části, ale profesionální iPhone servis vám poskytne kvalitnější díly.

Do třetice pak může selhat samotná výměna dílu. Nic není tak jednoduché, jak se může zdát na videu z YouTube. V praxi jde většinou všechno o něco hůř, budete potřebovat notnou dávku trpělivosti a šikovnosti.

Nebylo by lepší obrátit se na odborníky v servisu?

Určitě bylo. Servis Apple není až tolik nákladný, jak by se mohlo zdát. Ceny se odvíjí od modelu telefonu, ale většinu ze jmenovaných defektů vám v servise opraví kolem tisícovky. Dražší bývají pouze výměny LCD panelu, zadního krytu a skla displeje.

Navíc všechno budete mít rychle, mnohdy na počkání. Zkuste třeba pražský Apple servis iFast. Ti garantují nejlepší ceny na trhu, kvalita přitom nižší není. Rádi vám poradí, v čem je vlastně s vaším telefonem problém, a opraví jej v co nejkratším možném termínu.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď