Internet

Seznamte se s identity managementem neboli správou identit

Firmy využívající IT systémy často naráží na problém s přidělením uživatelských rolí, autentizací uživatelů a celkovým zabezpečením dat. Otázku správy identit řeší identity management – pomocí identity managera je možné jednotlivým uživatelům v prostředí informačního systému správně přiřadit oprávnění a zajistit, aby se k technologickým zdrojům dostali pouze kompetentní osoby.

6 hlavních důvodů, proč si pořídit identity managera

Identity manager je softwarový nástroj pro komunikaci s větším množstvím spravovaných systémů. Ty vzájemně integruje a umožňuje komplexní správu uživatelských účtů a souvisejících procesů. Součástí aplikace bývají také nástroje pro synchronizaci dat či funkce pro přehledný audit a reporting. Správa identit probíhá v rámci uživatelského rozhraní.

  1. Ve vašich IT systémech zavládne pořádek. Identity management vnese do vaší organizace absolutní přehled ohledně přístupů jednotlivých uživatelů.
  2. Zjednodušíte a výrazně zkrátíte proces založení účtu a přidělení uživatelských práv.
  3. Uživatelé si budou moct sami zažádat o přístupy. Jejich požadavek posoudí správce systému.
  4. Ušetříte spoustu času, které jste ztráceli sbíráním podkladů pro auditní kontrolu.
  5. Automatizované procesy usnadní práci administrátorům, kteří by bez identity managera museli přístupy nastavovat manuálně.
  6. Velmi snadné je také odstranění uživatelských profilů, které již nemají v IT systému co dělat.

Jaké systémy lze pomocí identity managera spravovat?

Máte pochybnosti o tom, zda má pro vás implementace nástroje pro správu identit smysl? Identity manager komunikuje s každým síťovým informačním systémem, který využívá strukturu identit. Obavy z nutnosti náročné úpravy koncové aplikace nejsou na místě  – identity manager využívá tzv. identity konektorů, pomocí kterých se přizpůsobí konkrétnímu informačnímu systému a ne naopak.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď