Internet

Výhody a nevýhody krátkodobého obchodování s CFD

Většina strategií obchodování s CFD má krátkodobý charakter. Důvodem je, že existuje řada faktorů, které činí dlouhodobé obchodování méně atraktivním. K dispozici je několik populárních strategií obchodování, které můžete v případě CFD využít. Zde jsou některé výhody a nevýhody obchodování s rozdílovými kontrakty.

Co je rozdílový kontrakt?

Rozdílový kontrakt (CFD) je nástroj finančního zajištění, který vám umožňuje spekulovat na směrování podkladového aktiva. Jako obchodník s CFD nejste zodpovědní za podkladový nástroj, ale pouze za rozdíl v ceně. Nemusíte posílat kapitál k nákupu nebo krácení aktiv, protože většina makléřů CFD vám poskytne marži, která vám umožní poskytnout pouze zlomek hodnoty uvedeného CFD. K dispozici jsou CFD na různá aktiva. iForex nabízí CFD na měny, kryptoměny, indexy, akcie a komodity.

Jaké jsou výhody používání CFD?

Vzhledem k tomu, že při obchodování s CFD nemusíte nakupovat podkladové aktivum, nabízí se vám několik výhod. Za prvé, stačí, abyste odeslali zlomek hodnoty podkladového aktiva. Požadavek na marži je založen na potenciální ztrátě, ke které by mohlo dojít na denní bázi. Čím vyšší je volatilita aktiva, tím vyšší je marže a tím nižší je pákový efekt. Například akcie jsou volatilnější než fiat měny. Proto bude pákový efekt nižší a výše použité marže bude ve srovnání s měnami vyšší u akcií.

Protože posíláte pouze zlomek hodnoty podkladového aktiva, můžete rozdělit své portfolio a obchodovat pomocí několika krátkodobých strategií. To by mohlo zahrnovat momentum strategie, strategie sledující trend a také střednědobé strategie. Můžete použít také strategie párového obchodování. V takovém případě byste nakoupili CFD a současně prodali jiné CFD. Výhodou použití CFD u tohoto typu strategie je to, že nemusíte mít k dispozici kapitál k nákupu a současnému prodeji akcií.

Jaké jsou nevýhody obchodování s CFD

I když má obchodování s CFD řadu výhod, pokud máte v plánu použít dlouhodobý nákup a držet se strategie, přináší to i určité nevýhody. Za prvé, jelikož k obchodování s CFD používáte marži, budete za držení vašich CFD splácet úrokovou sazbu. Řada strategií nákupu a držení je zaměřena na vydělávání dividend nebo úrokových rozdílů. Většina makléřů s CFD nebude vyplácet dividendy na CFD, které mají jako podkladové aktivum akcie. Pokud tedy plánujete použít strategii nákupu a držení, měli byste zvážit nákup podkladového aktiva oproti CFD.

Shrnutí

Pokud máte v plánu obchodovat s využitím krátkodobých strategií, pak výhody CFD značně převyšují nevýhody. CFD poskytují pákový efekt a jsou zaměřeny na krátkodobé strategie obchodování. Dlouhodobé strategie, které těží z dividend a úrokových sazeb jsou při použití CFD méně atraktivní, protože musíte zaplatit za používání maržového účtu.    

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď