Internet

Na co si dát pozor při výběru softwaru pro účetnictví?

Vedení daňové evidence či podvojného účetnictví se týká každého podnikatele a firmy bez ohledu na velikost a obor. Logicky se však liší požadavky, a proto byste neměli podcenit výběr účetního programu. Unáhlené rozhodnutí vás bude stát peníze i čas, který strávíte přechodem na jiné řešení. Pokud se v problematice neorientujete, řiďte se následujícími doporučeními.

Než začnete vybírat konkrétní software

Účetních programů je habaděj, ale ještě před tím, než začnete číst recenze a testovat demoverze, se zamyslete nad představami a reálnými potřebami vaší firmy. Ujasněte, si, zda potřebujete robustní systém s množstvím agend, nebo naopak jednoduché rozhraní pro zpracování několika faktur.

Zároveň si položte několik základních otázek. Budete účetní software používat sami? Stačí vám daňová evidence, nebo potřebujete podvojné účetnictví? Jste plátcem DPH? A budete program používat ke správě několika firem současně?

digihit.cz_saul_cz_02

Jakmile si odpovíte na tyto otázky, získáte ucelenou představu nad tím, jaké funkce by měl účetní software v základu mít.

Kde se po účetním programu poohlédnout?

Největším zdrojem informací je internet. Projděte si recenze na tematických portálech a začtěte se do diskuzních fór. Můžete se také obrátit na své známé, o kterých víte, že nějaký účetní software používají. Anebo se zeptejte odborných prodejců, ovšem pouze těch nezávislých s bohatou nabídkou produktů.

A nepotřebujete náhodou informační systém?

Možná nakonec zjistíte, že vám vašim potřebám vyhovuje spíše informační systém. V tomto směru má co nabídnout český IS RIS od společnosti Saul. Modulové řešení zahrnuje agendy jako účetnictví, majetek a evidence, mzdy a personalistika, finance a kontroling, skladování a množství dalších oborových řešení. Samozřejmě zaplatíte jen za moduly, které skutečně využijete. Další informace najdete na www.saul.cz.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď