Mobilní telefony

Jak zaručeně chránit mobil před přehřátím?

Představte si běžný den. Dáte si třeba odpolední kafíčko a u toho odpovídáte známému na zprávu. Najednou se vám ale na obrazovce mobilu objeví hlášení o přehřívání a telefon vás upozorní, že se za chvilku raději vypne. Horko nebo prudké změny teplot zařízení totiž nedělají dobře, stejně jako lidem. Proč se přehřál a co s telefonem teď máte udělat?

Nenechávejte mobil na slunci

Hned na začátek je potřeba si říct, že stejně jako nám, může i mobilním telefonům slunce pořádně zavařit. Nenechávejte proto svůj iphone položený na palubní desce auta, ani na dece při opalování. I tak se ale nemusíte přehřátí vyhnout. Pokud si totiž pouštíte hudbu, natáčíte video nebo hrajete hry, jen pravděpodobnost přehřátí mobilu násobíte i ve stínu.

Většina výrobců smartphonů uvádí, že bude zařízení fungovat v teplotách od 0 do 35°C. Záleží ale také na tom, jak moc přístroj zatěžujete. Ať už jsou to aplikace náročné na grafiku nebo procesor, jejich využívání ještě zvýší teplotu telefonu.

Zkuste přehřátí předcházet

Mobilní telefon má černý displej a jak je známo, černá přitahuje sluneční paprsky. Pokud je to možné, používejte mobil v horku co nejméně, posuňte ho do stínu nebo schovejte do kapsy. Pomůže také, když vypnete všechny aplikace na pozadí, které nevyužíváte. Abyste si byli opravdu jistí, že je vaše zařízení v pořádku, můžete navíc využít aplikaci na sledování teploty procesoru.

Mobil se přehřívá, co ho dát do mrazáku?

Tohle rozhodně nedělejte! Přestože chcete zařízení rychle zchladit, velkou změnou teploty rozpálenému mobilu ještě přihoršíte. Nejen že mu může uškodit vlhko, ale i na prudký pokles tepla nemusí být některé komponenty připraveny a testovány. Můžete tak zařízení vážně poškodit. To stejné platí i pro tablety a notebooky. Je důležité zmínit, že stejně můžete zničit i voděodolný telefon třeba iPhone XS, což by vás mohlo dost mrzet.

Mnohem lepší je váš smartphone okamžitě vypnout a položit před větrák nebo do chladnější části místnosti.

Přemýšlejte i nad nabíjením

Telefony bývají často optimalizované jen pro originální nabíječky, které mají určité parametry. Nabíjení s neoriginálním adaptérem a kabelem může zařízení přehřívat nebo rychleji ničit baterii. Zvláště v letních měsících proto upřednostňujte nabíjení s oficiální nabíječkou a levným náhražkám originálních adaptérů se raději rovnou vyhněte.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď