Mobilní telefony

Jak prodat použitý iPhone?

Přešli jste na novější model a starý iPhone vám teď leží doma v šuplíku? Nenechávejte ho tam. Prodejte ho, dokud ještě má nějakou hodnotu. Telefony značky Apple si cenu drží poměrně dlouho, i pět let starý model ještě prodáte za několik tisíc korun, je-li v rozumném stavu.

Prodat použitý iPhone je dobré nejen z finančního hlediska, ale také z ekologického. Místo toho, aby vám jen ležel doma, může ještě někomu posloužit, v nejhorším případě bude použitý na náhradní díly, nebo se z něj extrahují drahé kovy. Prodej navíc není vůbec složitá záležitost.

Výkup iPhone ve velkých městech

Jste-li z většího města, máte to poměrně jednoduché. Určitě i u vás působí nějaká firma, která se zabývá výkupem telefonů. Tam stačí iPhone přinést, odborníci ho na místě prohlédnou a peníze vám vyplatí na ruku. Častokrát tuto službu nabízí obchody, které iPhony také prodávají, takže vy jim necháte ten starý a oni vám za odměnu poníží cenu nového.

Výkup iPhone na dálku

Výkup iPhone se však dá vyřešit i na dálku, prostě ho pošlete přepravní společností a peníze vám pak dorazí na účet. Tuto službu provozuje třeba i firma Jabkolevně.cz. Stačí, když si vytisknete a vyplníte formulář, zařízení pošlete na adresu provozovny v Praze a počkáte na nacenění. Budete-li s cenou souhlasit, peníze vám přijdou na bankovní účet. Pokud ne, firma vám telefon zašle zpět. Vy ho pak můžete nabídnout jinde, nebo zkusit prodat někde na bazaru.

Nejjednodušší a nejrychlejší zpeněžení starého iPhonu

Výkup iPhone je rozhodně nejrychlejší a nejjednodušší možností, jak za svůj starý telefon získat peníze. Nemusíte vystavovat žádné inzeráty, čekat na odpovědi, odpovídat zájemcům a scházet se s nimi. Navíc takto prodáte i starší telefony. O iPhone 11 Pro možná ještě docela zájem bude, ale pokud máte na prodej třeba iPhone 8, vězte, že váš inzerát bude na bazaru viset dost dlouho. V obchodě, který zařízení vykupuje, přitom dostanete peníze ihned.

Rate this post

Zanechat odpověď