Počítače

Koupě repasovaného počítače se rozhodně vyplatí

Rychlý počítač patří dnes k základnímu vybavení domácnosti i firem. Výkonný notebooky stojí dnes desítky tisíc a ceny elektroniky v poslední době spíš stoupají než klesají.

Neznamená to však, že byste si snad nemohli pořídit notebook za normální peníze. Zapomeňte ale na nové mašiny a sáhněte po některém z repasovaných modelů.

Příznivá cena není jediným lákadlem

Repasované notebooky jsou v současné době velmi poptávané. Na vině je hlavně pandemie, kterážto může mimo jiné i za problémy s dopravou a výrobou, což jsou dva hlavní faktory, jež zásadním způsobem ovlivňují i ceny počítačů, respektive jejich komponent.

Nejenže je tak nových strojů docela velký nedostatek, ale ty, co jsou k dostání, jsou extrémně předražené. Daleko levnější repasované počítače jsou tudíž velmi vhodnou alternativou.

Repasují se pracovní notebooky případně mobilní grafické stanice. Ty nejsou vhodné na hraní her, protože nemají herní grafiky. Bez problému ale zvládají například kancelářské aplikace. V případě mobilních stanic s profi grafikami Quadro i náročnější grafické aplikace typu CAD a CAM.

Co se týče výpočetního výkonu, u starších modelů to není žádná hitparáda. Novější repasované hi-end notebooky nebo repasované pracovní stanice s novými modely nižší a střední třídy bez problémů drží krok. Repasované business notebooky mají navíc tělo vyrobené z lehkých kompozitních materiálů a z kovu. Jsou proto odolnější a lehčí než nové levné plastovné modely.

Vybírejte z vhodných značek

Je samozřejmě férové zmínit, že ne každý repasovaný počítač má nutně kvalitní tělo. I v tomto případě můžete narazit na pěkné šunty.

Proto je vhodné nakupovat pouze značky, u kterých budete mít jistotu prvotřídního výrobku, a to i přes jejich pokročilejších věk. Mezi takové značky se řadí kupříkladu Dell, respektive Lenovo.

Takovéto počítače můžete nakoupit třeba na e-shopu pocitacezababku.cz, kde jsou k dispozici v super stavu za velmi příjemné ceny. Určitě potěší i roční záruka na každý stroj.

Rate this post

Zanechat odpověď