Internet

Ukážeme vám, proč je tvorba web stránek na WordPressu výhodou

 

Můžete namítnout, že postavit web na WordPressu dnes dokáže každý. Skutečně, tento redakční systém je totiž klikací. Abyste ho zprovoznili, nepotřebujete znalosti programování, a pokud vám jde jen o drobné úpravy vzhledu, zvládnete je i bez pomoci specialisty. Považovat weby postavené na tomto systému za podřadné je však holý nesmysl.

Tvorba webových stránek něco stojí, a proto přibývá systémů, které lákají uživatele na to, že si web vytvoří sami bez znalosti programování. WordPress takový ovšem není. K základnímu zprovoznění sice programovat nepotřebujete, ale abyste si web aspoň trochu upravili, už musíte zasahovat do složitějších věcí. Proto je opravdu mylné ho stavět vedle jiných systémů, v nichž si laik vytvoří web bez pomoci jiných, a kritizovat ho.

Web na WordPressu vytvoří a upraví firma

WordPress mnohdy využívají i firmy, které se zabývají tvorbou webu. Nejde o nic, za co by se měly stydět, ba naopak. Je zbytečné vynalézat znovu kolo. Proč programovat něco, co už existuje? Klienti však nemusí mít strach. Nefunguje to tak, že by firma web nachystala a klient už si veškeré úpravy dělal sám. Kdo chce, ten může základní věci měnit podle své představy, kdo nechce, tomu firma zařídí všechno. Včetně jednoduchých úprav, jež jsou zvládnutelné i bez programování (např. změna textu na stránce, výměna hlavní barvy apod.).

WordPress vznikl jako redakční systém

WordPress byl původně zamýšlen jako redakční systém a dodnes je výtečný pro případy, kdy firma chce mít vlastní blog a přidávat si na web své příspěvky. Používá ho celá řada zpravodajských serverů včetně The New Yorker, TechCrunch, BBC America, Microsoft News Center a dalších.

Na WordPressu je ovšem možné tvořit cokoliv, třeba i e-shop (s pluginem WooCommerce), kalkulačku, složitější aplikaci, nebo naopak jednoduchý statický web. Díky tak obrovskému rozšíření po celém světě pro něj existuje nezměrný počet pluginů i internetových návodů, jak něco na WordPressu zprovoznit.

WordPressu rozumí celá řada vývojářů

Je rozšířený, tím pádem ho zná mnoho vývojářů a developerských firem, řada z nich ho používá. Proto pokud si dnes necháte vytvořit web na WordPressu a za pět let na něm budete potřebovat něco upravit, nejde o žádný problém. Nemusíte vůbec kontaktovat původní firmu, jestli nechcete. Ve WordPressu se vyzná opravdu hodně lidí.

Kdyby vám firma bývala byla postavila web na nějakém vlastním systému a poté například zanikla, jste nahraní. Nikdo nechce ztrácet čas přemýšlením nad tím, jak cizí systém funguje. To vám každý spíš nabídne, že web postaví úplně od nuly znovu.

Cena je velmi lákavá

Když vám firma postaví web na platformě WordPress, nebude muset programovat všechno od začátku vlastními silami. Díky tomu ušetří spoustu času a vám hromadu peněz. Tvorba web stránek na WordPressu vyjde prostě levněji. Možná budete muset zaplatit nějakou prémiovou šablonu, případně plugin, ovšem ve výsledku jste na tom pořád lépe, než kdyby vám tvořili web na míru úplně od začátku.

Že máte web postavený na WordPressu, přitom na první pohled nikdo nepozná. Šablon existují spousty a šikovný vývojář je dokáže proměnit k nepoznání. Nemusíte teda mít strach, aby někdo z konkurence neměl podobný web jako vy. A když budete vzhled chtít změnit, prostě jen vyměníte šablonu. Tedy vývojáři vymění. Zase tak jednoduché to není, ale přechod je rozhodně jednodušší, než kdyby web na WordPressu nebyl.

A kolik tedy takový web postavený na platformě WordPress stojí? Podívejte se přímo na stránky firmy AJAS, která WordPress používá a má zveřejněný transparentní ceník. Všimněte si, že se starají i o online marketing, SEO, PPC apod. I tohle totiž k tvorbě webu patří. Nechte si ho postavit na WordPressu a ušetřené peníze investujte raději do marketingu. Vyplatí se to.

Rate this post

Zanechat odpověď