Internet

Vyberte si způsob spoření, který vám bude nejvíc vyhovovat

Investování si získává stále více příznivců z různých věkových skupin i sociálních tříd. Důvod je prostý. Je zajímavé získávat peníze správným investováním. Může být mnohem lepší než si spořit na spořicí účet, stavebním spořením nebo jiným způsobem, který nabízí banky.

Co nejlépe na zhodnocení peněz

Mnoho lidí se řídí moudrem, že peníze se mají točit a skutečně je doslova roztáčí na burzách, při nejistých investicích, nákupu kryptoměn a podobně. Další se zajímají o to, kam uložit peníze, aby přinesly co nejvíce s minimálním rizikem ztrát. Existují i způsoby spoření, kdy vám na naspořenou hromádku bude přispívat i stát. Vybírejte především podle toho, co od naspořených peněz očekáváte, jaký je váš cíl. V zásadě je ale žádoucí, abychom spořili pravidelně a vytrvale.

Peníze, které vám budou kdykoli k dispozici

Vždy byste měli mít k dispozici peníze, které si budete v případě potřeby moci ihned vybrat. Nejčastěji k tomu účelu volíme spořicí účty. V porovnání s běžným účtem je spořicí účet mnohem výhodnější. Peníze, které nám zůstávají na běžném účtu bychom měli převádět na spořicí.

Spoření na bydlení nebo důchod

Spořicí účty se ale nehodí pro dlouhodobé spoření. Tady je lepší zvolit např. stavební spoření, na němž vám budou peníze růst i o příspěvky státu. Spořit si můžete sami pro sebe, nebo založit „stavebko“ svým dětem. Jakmile budou v dospělosti potřebovat peníze, budou je moct použít. Není totiž nutné, aby byly našetřené peníze použity výhradně na bydlení.

Také na důchod můžete sobě či dětem spořit. Pro děti je k dispozici dětské penzijní spoření, kde mohou spořit i poté, co se osamostatní, a v důchodovém věku pak budou mít velmi hezké peníze.

Investujte do českých firem

Jste-li patrioti, určitě by se vám mohlo líbit investování do našich prověřených firem. K dispozici je vám za tímto účelem crowdfundingová investiční platforma, kterou najdete na webových stránkách fingood.cz. Budete investovat do úvěru, které jsou poskytovány prověřeným společnostem s dostatečným zajištěním a alespoň 2 letou historií. Vybudujete si tak pravidelný měsíční pasivní příjem, zainvestované peníze budete dostávat na účet. To vše bez poplatků za vedení účtu, registraci a podobně. Investovat je možné od 5 000 Kč. Svůj kapitál na finGOODu zhodnotíte průměrně o 8,7 % ročně. Zhodnocení je nejčastěji 6 – 10 % p.a.

Investujte i vy peníze tam, kde vám přinesou nejvíc užitku. Spořte s ohledem na to, nač budete našetřené peníze potřebovat. Je dobré mít víc typů spoření, s ohledem na přítomnost, brzkou buducnost i vzdálenou budoucnost.

Rate this post

Zanechat odpověď