Internet

Jak vybrat Wi-Fi router?

Zapojený Wi-Fi router v domácnosti

Mít doma Wi-Fi je v dnešní době neoddiskutovatelnou nutností. Internet potřebujeme k základním úkonům, jako je placení nebo i komunikace s úřady. Spolehlivou a rychlou Wi-Fi nezajišťuje jen dodavatel dat, ale i kvalitní router. Jak takový vybrat se dočtete v tomto článku!

Na jaké parametry si dát pozor

1. Velikost prostoru, v jakém Wi-Fi bude fungovat

Každý router má určitý dosah signálu. Musíte počítat nejen se samotnou velikostí, ale i půdorysem prostoru vašeho bytu.

2. Umístění

Nezáleží jen na místě, kam router umístíte, ale i na natočení antén do prostoru.

3. Počet zařízení v domácnosti

Čím více zařízení, tím větší datový tok musí router zajistit.

4. Rychlost připojení

5. Konektivita

Nabízí router bezdrátové připojení k internetu? Některé vyžadují připojení k internetu kabelem. WAN konektor propojí router s internetem a GLAN konektory (čím více, tím lépe) umožňují připojit zařízení do routeru.

6. Podpora Wi-Fi 6

Nejnovější standard Wi-Fi připojení. Není nutné si ho pořizovat, ale určitě se vyplatí.

7. Zabezpečení

Ujistěte se, že vámi vybraný router disponuje ochranou WPA2.

Jak vybrat router

Dobrou odpovědí na všechny výše uvedené parametry budou routery TP-link. Vyznačují se spolehlivostí a moderním řešením, které bere v potaz všechny nejnovější technologie v routerech. Dnes už většina routerů podporuje Wi-Fi ve frekvenci 5 GHz, určitě se ale přesvědčte, že váš router tuto frekvenci nabízí.

Mezi takové routery patří například TPlink Archer mr200, který zároveň podporuje jak drátové, tak bezdrátové připojení. Další skvělou volbou v poměru cena/výkon pro vás bude router TPlink Archer C6, který má rozšířenou technologii komunikace.

Wi-Fi router na sim kartu

Většina síťových routerů operuje v síti 4G LTE. Ty jsou ale závislé na internetu, který musíte mít smluvený s dodavatelem. 3G routery fungují i na mobilní data, která vám poskytuje váš mobilní operátor. Stačí do routeru vložit sim kartu s datovým tarifem!

Rate this post

Zanechat odpověď