Počítače

Firemní síť efektivně a bezpečně

Pro úspěch firmy je klíčové mít spolehlivě vyřešenou svou informační síť. To znamená mít vybrané správné technologie, které mi zaručí její spolehlivé, rychlé a finančně nepříliš náročné fungování. Zároveň je také třeba myslet na bezpečnost. Kybernetické útoky nejsou zdaleka již jen motivem špinonážních filmů, nýbrž krutou realitou všedního dne. Útoky hackerů nejsou zdaleka zaměřené jen na velké korporace, nýbrž se s nimi potýkají i malé a střední podniky. Pomoci s těmito otázkami by vám měl váš správce IT.

Interně nebo externě?

Při volbě správce IT sítě si jako první otázku nejspíše položíte: „Chci IT správu řešit interně nebo externě?“. U velkých firem je většinou pořízení si vlastního IT oddělení jasnou volbou, byť i IT outsourcing pro ně může mít jisté přínosy.

U malých firem znamená interní řešení IT zaměstnat pana ajťáka, nebo si všechno dělat svépomocí (například prostřednictvím šikovného kolegy). Zaplatit ale mzdu dobrého ajťáka stojí hodně peněz, které si ne vždy firma může dovolit. A i pokud může, je otázka, jestli je raději neinvestovat jinam.

Proto stále je pro stále více firem řešením externí správa IT. Mohu si díky ní dovolit špičkové specialisty za rozumné peníze. Najímají si jen tu část jejich kapacit, kterou potřebují. Protože se o jednoho specialistu dělí více firem najednou, je snadnější si dovolit někoho opravdu dobrého.

Správce IT pro Prahu

Ačkoliv konkurence správců IT je veliká, některé společnosti by vám neměly uniknout. Jednou z nich je i pražský NetWin CZ zakládající si na spolehlivosti svých IT služeb. Kromě kvalitních služeb patří pro firmy mezi výhody také jasně daná cena služeb. Platíte si měsíční paušál, který není navyšován ani v měsících, kdy je práce na vaší síti mnohonásobně jindy než více. Mezi klienty společnosti patří malé a střední podniky, kterým firma poskytuje nepřetržitou technickou podporu a pomáhá jim s řízením IT komplexně.

Rate this post

Zanechat odpověď