Počítače

Vyplatí se servis tiskárny?

Přestala vám fungovat tiskárna nebo každou chvíli hlásí “nějaký ERROR”? Vaše kancelářská technika se prostě rozhodla stagnovat? Co teď s tím? Při porouchání tiskárny můžete postupovat dvěma způsoby. Vaši nefunkční tiskárnu můžete vyhodit a nahradit ji novým strojem, nebo ji můžete svěřit do rukou specialistů a nechat ji opravit. Kritériem, které rozhoduje o tom, zda nefunkční přístroj vyměnit za nový či opravit, jsou náklady, které je nutné na opravu vynaložit.

Koupě nové tiskárny

Jak již bylo zmíněno výše, v případě porouchání vaší tiskárny, máte dvě možnosti, jak postupovat. Prvním z nich je nefunkční tiskárnu vyměnit za novou. Jestliže víte, že náhradní díl pro tiskárny A3, které ve firmě využíváte, stojí například 2000 Kč a nová tiskárna například 2500 Kč, tak se vám oprava zřejmě nevyplatí.

Kdy se oprava tiskárny (většinou) nevyplatí:

  • nízká pořizovací cena stroje
  • vysoké náklady na provoz
  • po pokusech o domácí opravu
  • nezavedená značka, špatný typ tiskárny známý svou vysokou poruchovostí

Servis tiskárny

Další z možností je svěřit nefunkční či poškozený přístroj některé z mnoha servisních firem k tzv. diagnostice. Specializovaný technik poté provede identifikaci příčiny závady a stanoví výši nákladů na odstranění této závady. Na základě výsledků diagnostiky se majitel tiskárny může rozhodnout pro opravu stroje nebo zařízení neopravovat a koupit nové.

Servis využíváme tehdy, když se nám na tiskárně něco pokazí, což se občas může stát. Pokud je tiskárna v záruce, která bývá zpravidla 24 měsíců, můžete tiskárnu reklamovat a tudíž není potřeba řešit servis. Popřípadě vám obchod, kde jste tiskárnu koupili, v rámci záruky provede také opravu tiskárny.

Jestliže užitné vlastnosti stávajícího zařízení jsou dostatečné a vyhovují nárokům na něj kladeným, je vždy užitečné uvažovat o jeho opravě. V případě problémů s vaší tiskárnou můžete využít například servis tiskáren. Zde se můžete rozhodnout, zda půjde vaše tiskárna do autorizovaného nebo neuatorizovaného servisu.

V autorizovaných servisech je oprava tiskáren většinou poměrně drahá. Je to z toho důvodu, že platíte nejen za opravu a náhradní díly, ale také za náklady daného řetězce. K tomu nezapomeňte připočítat práci technika, který opravu provádí.

Kdy se oprava tiskárny (ve většině případů) vyplatí:

  • vysoká původní pořizovací cena stroje
  • dlouhodobě levné celkové provozní náklady stroje
  • u zavedených značek a určitých modelů tiskáren

Využít můžete služeb firmy Mintech – servis tiskáren Plzeň

Rate this post

Zanechat odpověď