Mobilní telefony

Co umí HotKnot a jak se používá?

Určitě jste již nejednou narazili na symbol dvou obdélníčků, zeleného (žlutého) a modrého, které se prolnuly a které označují technologii HotKnot, někdy psanou i jako Hot Knot. Možná jste zaznamenali, že tato technologie slouží k přenosu dat. Co to vůbec je, jak HotKnot funguje a kde ji můžete potkat? To vše dozvíte tady.

Předchůdce či konkurence NFC

Někdo považuje HotHnot za předchůdce technologie NFC, někdo za její přímou konkurenci. Každopádně jde o technologii přenosu dat přes internet, která se inicializuje přiblížením dvou dotykových obrazovek těsně k sobě.

HotKnot, tedy tuhle technologii, mívají dotykové mobily s Androidem, zejména ty pocházející od asijských výrobců. Jako příklad zmiňme značku Aligator, Doogee či UleFone. Tyto značky nabízejí poměrně levné dotykové mobilní telefony právě s technologií HotKnot. A že fungují více než přijatelně, to si můžete ověřit v recenzi na iDNES.cz s názvem Špičkový výkon za babku. Recenze čínského zázraku Doogee Turbo2 DG9001 nebo v recenzi na stránkách Mobinfo.cz Aligator S5500 Duo: tenký a levný Android2.

Jak funguje HotKnot v Androidu?

Pokud jste o technologii HotKnot ještě neslyšeli, nezoufejte. V Evropě se příliš nepoužívá. Ale to neznamená, že bychom ji měli zcela ignorovat. Každý, kdo se o dotykové mobily zajímá více než jen z pozice běžného spotřebitele, by měl HotKnot alespoň zevrubně znát. Tak se na něj pojďme podívat.

HotKnot byl, coby nový způsob komunikace dvou zařízení, vytvořen v roce 2013. Může být umístěn do smartphonů, které fungují na procesorech MediaTek3. Jiné procesory zatím HotKnot nepodporují. Komunikace pak probíhá přes internet, a to díky přiblížení dvou dotykových obrazovek k sobě. Samozřejmě za předpokladu, že obě zařízení s dotykovou obrazovkou mají HotKnot a mají jej i aktivovaný (zapnutý).

Jak aktivovat přenos informací a souborů pomocí HotKnot?

Na rozdíl od Bluetooth se při komunikaci skrze HotKnot nemusí předem nic párovat a odsouhlasovat. Jen na obou zařízeních zapnete funkci HotKnot, na jednom ze zařízení vyberete soubor, který má být přenesen (například video, fotka, dokument), a pak už jen přiblížíte obě zařízení obrazovkami k sobě, na cirka jeden centimetr.

Komunikace se spustí v podstatě okamžitě a zvolená data se začnou přenášet. Rychlost přenosu závisí na rychlosti internetu, který je k dispozici v okolní Wi-Fi síti. Spotřeba baterie je během procesu minimální. V zemích východní Asie je HotKnot poměrně používanou metodou komunikace dvou zařízení s dotykovými displeji, která mají operační systém Android a procesor MediaTek.

Zajímavosti o Hotnot najdete i na stránkách velkých asijských prodejců, jako je například Gearbest.com4. Ale jestli neholdujete angličtině, najdete i české informace. Na webovkách Poraďte.cz5 už se na HotKnot lidé také ptali a dostali spoustu odpovědí.

Levný dotykový mobil? Proč ne!

Jestli vybíráte nový Android telefon a netrváte na vyloženě známých světových značkách, možná by stálo za to se po výše zmíněných telefonech či po jejich následovnících poohlédnout v letácích Planeo elektro6 – můžete si je prolistovat tady. Nabízejí totiž neobvykle výhodný poměr mezi cenou a výkonem.

Za značku tady rozhodně platit nebudete, takže nejenže si užijete plně funkční dotykový mobil, ale ještě vám zbyde spousta peněz na jiné nákupy nebo třeba na wellness či na dovolenou s Penny Marketem. Penny Market totiž spolupracuje s Exim Tours a pořádají dovolené pro zákazníky tohoto obchodu za zvýhodněné ceny. Podrobnosti najdete v Penny letáku7 nebo přímo na stránkách Pennydovolena.cz.

 

Zdroje:

  1. Špičkový výkon za babku. Recenze čínského zázraku Doogee Turbo2 DG900, dostupné online na iDNES.cz
  2. cz Aligator S5500 Duo: tenký a levný Android, dostupné online na Mobinfo.cz
  3. MediaTek, dostupné online na Wikipedia.org
  4. What is Hotknot and how to use it to share file? Dostupné online na Gearbest.com
  5. K čemu je funkce hot knot?Dostupné online na Poraďte.cz
  6. Leták Elektro Spáčil, dostupné online na Letákomat.cz
  7. Penny leták, dostupné online na Letákomat.cz
Rate this post

Zanechat odpověď