Mobilní telefony

Jaký bude iPhone 13? Zjistěte všechno, co zatím víme

Na podzim se spolehněte na dvě jistoty. Bude padat listí a na trh přijde nový iPhone. Letos to bude model s označením 13 (pravděpodobně) a už teď víme, jaké přinese novinky. Přečtěte si, co z Applu uniklo do světa.

Do uvedení nového iPhonu na trh sice zbývá několik měsíců, ale na internetu už se objevují první informace o jeho vlastnostech a unikla také maketa nového modelu. Ta se rozesílá výrobcům příslušenství s předstihem, aby mohli začít vyrábět například kryty s ohledem na proporce a rozmístění jednotlivých prvků na telefonu.

Tyto makety pravidelně unikají a ukazují fanouškům, jak bude nový iPhone vypadat. Letošek nebyl výjimkou.

První zásadní změnou bude velikost. Ovšem ne telefonu, ale tří zadních fotoaparátů. Každý naroste asi o 20 %. A protože větší fotoaparát znamená větší čočku, více světla a vyšší kvalitu fotografií, je jasné, na co vývojáři v Applu zaměřili svou pozornost.

Ostatně iPhone 12 Pro Max je považován za mobil s nejlepším fotoaparátem na světě, takže v Applu nechtějí usnout na vavřínech. Model Mini pravděpodobně zůstane u dvou zadních kamer, ale i ty významně narostou.

Co se naopak výrazně zmenší, je výřez na přední fotoaparát (ano, vypadá to, že iPhony stále zůstanou u designu s výřezem). Ten se na iPhonu 13 zmenší asi o 30 %, takže zůstane více místa pro displej. Celkové rozměry přístroje se však zřejmě výrazně nezmění.

Největší úpravou u předního výřezu je pozice telefonního reproduktoru, který se přesune nad objektiv FaceTime a tím umožní zmenšení výřezu.

A co hardware? Zatím se jen spekuluje

Na rozdíl od designu, hardwarové novinky si vývojáři Applu pečlivě střeží, ale i tak už na povrch prosákly některé spekulace.

iPhone by měl nabídnout nový úspornější LTPO displej s frekvencí 120 Hz na modelech Pro (o tom se mluvilo už v souvislosti s iPhonem 12, ale zřejmě se dočkáme až letos), větší životnost baterie díky efektivnějšímu 5G modemu a LiDAR sensor (dálkové měření vzdálenosti laserem) by měl být součástí i levnějších variant bez přídomku Pro a u verze Mini.

Pokud Apple dodrží data vydání z předchozích iPhonů, můžeme IPhone 13 na pultech očekávat čtvrtý pátek v září 2021. To by odpovídalo 24. září. Je však možné, že díky covidovému zdržení se vypuštění posune až na říjen.

Pokud si nepotrpíte na nejnovější modely a raději vyhlížíte cenu starších modelů. Sledujte vývoj ceny iPhone 12, iPhone 12 Pro a Pro Max i verze Mini, u kterých se dá očekávat zlevnění, jak se bude blížit vydání iPhonu 13.

Autor článku: Martin Knižátko

Rate this post

Zanechat odpověď