Mobilní telefony

Jak nabíjet iPhone, abyste zvýšili výdrž baterie?

 

Výdrž baterie je jedním ze základních problémů majitelů iPhonů. I když se to výrobce snaží s každým modelem zlepšit, většina uživatelů se potýká s výdrží sotva jeden den. Co s tím? S baterií ve špatném stavu už nic moc neuděláte, můžete se ale naučit správným návykům, co se týče nabíjení. Až si pořídíte další iPhone, budete vědět, jak se k baterii chovat.

Jak často dávat na nabíječky iPhone, iPad a další zařízení? Nabíjet je do 100 %, nebo raději ne? Pojďme se podívat na vědecky ověřené rady.

Základem je časté nabíjení

Jedním z přetrvávajících mýtů je názor, že baterii je občas potřeba úplně vybít a dobít na maximum. Je tomu ale přesně naopak. U moderních lithium-iontových baterií tento přístup škodí. Mýtus přetrvává ještě z dob, kdy se používaly staré olověné články.

Správně byste tedy telefon měli nabíjet častěji, třeba po každých vybitých 20 procentech. Praktické to není, ale životnost baterie tím určitě zlepšíte. Ideální je udržovat ji například mezi 50 a 80 %.

Zapomeňte na nabíjení přes noc

Když necháte telefon na nabíječce přes noc, zdá se vám, že nabíječka iPhone nenabíjí celou dobu, protože ráno je studená? To je sice pravda, ale baterie je stále udržována na vyšším napětí, což jí škodí. Přebytečné teplo je kapitola sama o sobě, zahřívání baterii degraduje značným způsobem.

Na nabíječce nechte iPhone nečinný

Ze stejného důvodu byste se měli vyhnout i používání telefonu, který se právě nabíjí. Zapomeňte na hraní her nebo pouštění videí, mobil by se pak ještě více zahříval. Stejně tak nenechávejte telefon na palubní desce automobilu, kam svítí sluníčko, nebo snad pod polštářem.

Shrnuto a podtrženo

Ať už na vašem stole leží bezdrátová nabíječka iPhone, nebo klasická, snažte se dodržovat následující zásady:

  • Vyvarujte se celého cyklu – 0 až 100 % baterie.
  • Nenabíjejte telefon přes noc.
  • Přestaňte iPhone nabíjet, jakmile je nabitý na 80 %, nenechávejte ho dobít až na stovku.
  • Rychlé nabíjení (Fast Charge, Quick Charge a další technologie) využívejte pouze občas.
  • Chraňte telefon před horkými místy.
  • Během nabíjení na telefonu nehrajte hry, ideálně ho úplně vypněte.
Rate this post

Zanechat odpověď