Nezařazené

Jak vypadá tvorba webu pod taktovkou odborníka?

Své webové stránky by měla mít každá firma a drtivá většina z nich už to chápe. Spousta podnikatelů ovšem web bere jako vyhazování peněz, a tak hledají co nejlevnější řešení. Někdo si proto uplácá své stránky sám, jiný je svěří levnému studentovi. Ale má to takhle cenu?

O tom, že se nevyplatí na webu šetřit, nemá cenu diskutovat. Na to si musí přijít každý sám. Můžeme si ale vysvětlit, jak probíhá tvorba web stránek v rukou profesionála. Aspoň si uvědomíte, v čem je rozdíl, a snadno poznáte, s kým máte tu čest, až si budete vybírat člověka, jemuž tento nesnadný úkol svěříte.

Nejdříve byste si měli společně stanovit cíle

Není web jako web. K čemu má sloužit ten váš? Chcete přes něj prodávat své výrobky, informovat tam zákazníky o událostech ze zákulisí nebo jim jen říct, že existujete, a vysvětlit, co děláte? Je v tom obrovský rozdíl a člověk, který web vytváří, by na to rozhodně měl brát ohled. Podle vašich preferencí pak dokáže vymyslet řešení na míru. Pokud nějaká firma nebo jednotlivec přistupují ke všem zákazníkům stejně, někde je chyba.

Webu byste měli sami rozumět

Není nic horšího, než když vám někdo udělá web, v němž se vůbec nevyznáte. Pravděpodobně na něj budete chtít sami něco přidávat – ať už nahrávat nové fotky, nebo psát nějaké texty atd. Někdo na to má svůj vlastní redakční systém, spousta lidí používá Joomlu či WordPress a moderní WordPress šablony. Ty bývají pro běžné lidi často schůdnější, ovládání je opravdu jednoduché a nebudete se muset učit ovládat žádné složité systémy.

Webem to nekončí

Spolupráce by neměla skončit tím, že dostanete hotový web. Jednak by mělo proběhnout zaškolení s redakčním systémem (viz výše), jednak SEO analýza a následná optimalizace webu pro vyhledávače.

Pak je samozřejmě důležité, aby web nějak vypadal, byl responzivní, přehledný atd. To ale snad ani není potřeba zmiňovat. Kromě toho každý má jiný vkus a co se líbí vám, nemusí se trefit do vkusu někoho jiného. V tomhle věřte webdesignérům, ti obvykle vědí, co je trendy.

Rate this post

Zanechat odpověď