Nezařazené

Technologie žárového povlaku pomáhá renovovat strojní součásti

Díly spalovacího motoru, čepy, generátory, pístnice, lopatky, hydraulická technika. Tyto všechny a mnoho dalších strojních součástí se postupem času opotřebovávají. Začínají rezavět, ztrácí své původní vlastnosti, odírají se a neodpovídají původním rozměrům. S tím vším pomůže žárový povlak.

Všechny strojní součásti musí být odolné, přesné na setiny milimetru a jejich povrch musí odpovídat tomu, kde jsou používány. Například díly leteckých motorů by měly zvládat velké horko, v těžkém strojírenství je důležitá otěruvzdornost, v chemickém průmyslu musí stroje odolávat působení chemických látek, hydraulické komponenty musí být odolné vůči korozi. A s tím vším dokáže pomoci tzv. žárový nástřik.

Perspektivní technologie pomáhající v mnohých odvětvích

Žárový či také plazmatický nástřik dokáže na součásti vytvořit povrch, který pomůže s tím, s čím je zrovna potřeba. Technologie je velmi flexibilní, ekonomická a vysoce kvalitní, odolává i nejnáročnějším provozním podmínkám. Princip je přitom jednoduchý. Zvolí se nanášený materiál, jenž zajistní potřebné vlastnosti (zpravidla kovy, oceli, cermety, keramika, slitiny a superslitiny), ten se roztaví a nanese na součást. Částice se rozprostřou po celém povrchu a rychle ztuhnou, čímž vzniká povlak s charakteristickou lamelární strukturou a specifickými vlastnostmi.

Využít toho lze opravdu v mnohých oblastech. Žárový povlak může vylepšit hydraulické systémy, různé výrobní stroje, motory, díly do letadel apod. Dokáže totiž vytvořit elektrovodivý, nevodivý, polymerní či biokompatibilní povlak, povrch odolný vůči opotřebení, korozi, obroušení, izolační vrstvu nebo prostě jen doplnit materiál na požadovaný rozměr.

Váš partner v oblasti strojírenství

Žárové povlaky zhotovuje společnost TRIBO Engineering., s.r.o. Mezi její činnosti dále patří výroba ozubených kol, dodávky hydraulických válců, prodej maziv, výměníků tepla a mnoho dalších oblastí ze sektoru strojírenství.

Rate this post

Zanechat odpověď