Počítače

Western Digital díky novému SSD disku WD Black SN750 NVMe SSD zvyšuje zážitek z hraní počítačových her

Extrémní přenosové rychlosti, optimalizovaná spotřeba a architektura navržená na míru herní komunitě poskytují počítačovým nadšencům a hráčům konkurenční náskok.

 

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) uvedla druhou generaci vysoce výkonných SSD disků WD Black® SN750 NVMe™. Nové disky budou k dostání až do kapacity 2 TB ve formátu M.2 a to ve dvou verzích, pro PC a pro herní stroje stavěné na míru. Pro tento segment bude v nabídce verze s integrovaným chladičem, který napomůže udržovat stabilní rychlost a teplotu. Takto vylepšený disk umožní hráčům a počítačovým nadšencům získat hmatatelný náskok a posunout výkon PC při intenzivním hraní na novou úroveň.

 

Pokrok dosažený u nových počítačů i u technologií pro grafické prostředí her posouvají herní počítače do nových výšin. Pro maximální herní zážitek musí hráči projít mnoha výzvami, včetně vyšších požadavků na výkon počítače a práci s velkými soubory během hraní her. Některé hry zaberou až 100 GB úložné kapacity. Špičkové přenosové rychlosti poskytují hráčům téměř nepřetržitý a okamžitý přístup ke hrám a souborům, vrátí je do hry mnohem rychleji a zvýší výkon a odezvu počítače.

 

Tradiční SSD disky NVMe proto, aby zajistily vysoké rychlostí čtení i zápisu, jsou navrženy tak, že pro udržení provozní teploty v přijatelných mezích omezí výkon. Nový SSD disk WD Black SN750 NVMe přináší verzi s integrovaným chladičem, který byl vytvořen ve spolupráci se společností EKWB, předním výrobcem technologií pro chlazení počítačů. Štíhlý SSD disk s chlazením EKWB bude dostupný u kapacit od 500 GB do 2 TB na jaře 2019. Chladič účinně odvádí teplo z disku během intenzivní práce, a umožní tak SSD disku ve srovnání s disky SSD bez chladiče pracovat po delší dobu při současném udržení stabilní výkonu zápisu i čtení.

 

Western Digital také přidal “Herní režim” do ovládacího rozhraní, které bylo speciálně vytvořené pro disky WD Black SSD. Tato možnost umožní uživatelům flexibilně omezit režim nízkého výkonu a dosahovat nepřetržitého maximálního výkonu disku v případě, že to od svého disku chtějí.

 

„Aplikace virtuální reality, úchvatné efekty a herní soubory s vysokou kapacitou prodlužují časy při spouštění, načítání úrovní her, map a dalších akcí při hraní her. Roste poptávka po rychlejším úložišti se stále větší kapacitou,” říká Eyal Bek, viceprezident pro marketing datových center klientských počítačů společnosti Western Digital, a dodává: “Náročnější a mnohem rozsáhlejší hry také vyžadují optimální řízení teploty, zejména v případě vysoce výkonných SSD disků NVMe. Nový SSD disk  WD Black SN750 NVMe přináší nepřekonatelný výkon s architekturou navrženou pro hraní her, integrované pasivní chlazení a herní režim s možností chladiče. Posunuli jsme hranice výkonu úložišť, tak abychom poskytli opravdovým hráčům špičkový produkt, po kterém toužili.”

 

Nový level s SSD disky WD Black SN750 NVMe

Druhá generace SSD disků NVMe  je postavena na vlastní 3D NAND technologii Western Digital, vlastním firmware i vlastních ovladačích. WD Black SN750 NVMe přináší vertikálně integrovanou platformu SSD navrženou pro maximalizaci výkonu disků SSD NVMe, který je vyžadován opravdovými hráči počítačových her a počítačovými nadšenci. Tato skupina uživatelů si staví, individualizuje nebo neustále vylepšuje své herní stroje. Nový SSD disk NVMe poskytuje výjimečně vysoké rychlosti sekvenčního čtení (až 3 470 MB/s[1] u 500GB a 1TB modelů) a zápisu (až 3 000 MB/s v případě 1TB modelu), dále přináší vysokou kapacitu a zkracuje čas nutný pro přístup k uloženým datům, programům a souborům, zrychluje přenos kapacitně náročných her, přehrávání video souborů v rozlišení 4K/8K a dalšího digitálního obsahu. Navíc se nový disk chlubí extrémní datovou propustností, kdy náhodné čtení dosahuje hodnot 515 000 IOPS, hodnoty náhodného zápisu jsou pak 560 000 IOPS (v případě 1TB modelu). Nové disky umožňují dosahovat vyšších hodnot odpovědi systému při přístupu k více složkám současně v různých umístěních na disku pro spouštění dalších úrovní her a vyžaduje méně času při průběžném ukládání dosažené úrovně her při jejím hraní.

 

Cena a dostupnost

Nové produkty Western Digital byly představeny na veletrhu PAX South v americkém San Antoniu. Na disky SSD WD Black SN750 NVMe je poskytována pětiletá omezená záruka až do hodnot odolnosti 600 TBW (u 1TB modelu) a až 1 200 TBW  (u připravovaného 2TB modelu). Nové SSD disky formátu M.2 2280 s jednou úložnou stranou  budou dodávány v kapacitách od 250 GB do 2 TB. Doporučená cena pro trh v USA začíná na 79 USD až po 499 USD v závislosti na typu a kapacitě disku. Nové SSD disky budou dostupné prostřednictvím internetových obchodů a vybrané sítě prodejců a také přímo v internetovém obchodě WD store. Verze s chladičem, určená pro počítačové nadšence a profesionální hráče, bude dostupná na jaře 2019.

Jeden megabyte za sekundu (MB/s) = jeden milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování; Výkon se může lišit v závislosti na operačním prostředí, hostitelském zařízení, kapacitě disku a dalších faktorech.

Jeden megabyte za sekundu (MB/s) = jeden milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování; Výkon se může lišit v závislosti na operačním prostředí, hostitelském zařízení, kapacitě disku a dalších faktorech.

Společnost Western Digital nabízí ve svém odvětví nejširší produktové portfolio výrobků a řešení, která napomáhají lidem zachytit a uchovat digitální obsah, přistupovat k němu a transformovat jej. Více informací na webových stránkách Western Digital.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami G-Technology™, HGST, SanDisk®, Tegile™, Upthere™ a WD®.

Vyjádření k budoucímu vývoji

Tato tisková zpráva obsahuje vyjádření k budoucímu vývoji produktů WD Black SN750 NVMe SSD včetně vývoje, kapacit, aplikací, ceny a dostupnosti produktů a také k očekáváným zákaznickým benefitům. Tato vyjádření k budoucímu vývoji jsou předmětem možného rizika a nejistoty, což by mohlo zapříčinit, že se aktuální výsledky svou podstatou mohou lišit od těch uvedených ve vyjádření k budoucímu vývoji. K těmto rizikům patří včetně, a mezi dalšími, například: produkty Western Digital PC SN720 a Western Digital PC SN520 nebudou dostupné v uvedeném čase, volatilita globálních ekonomických podmínek, obchodní podmínky a podmínky ekosystému úložišť, dopad konkurenčních produktů a jejich cena, přijetí produktů na trzích, cena použitých materiálů, aktivity konkurence, neočekávaný vývoj na trhu s výpočetní technikou a technologií a další rizika a nejistoty uvedené v dokumentech Western Digital Securities and Exchange Commission („SEC“) včetně aktuální periodické zprávě, které jsou určeny vaší pozornosti. Western Digital nepřebírá žádné závazky pro aktualizaci tohoto vyjádření k budoucímu vývoji, které by odrážely následné změny po datu vydání této zprávy.

Western Digital, Western Digital logo a WD Black jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích dceřiných společností v USA a/nebo dalších zemích. NVMe je ochranná známka společnosti NVM Express, Inc. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem jednotlivých vlastníků, Technické specifikace produktů mohou být změněny bez upozornění. Zobrazené fotografie se mohou lišit od skutečných produktů. Některé produkty nejsou dostupné ve všech zemích světa. Pro potřeby stanovení kapacity úložiště platí, že jeden megabajt (MB) = jeden milion bajtů, jeden gigabajt (GB) = jedna miliarda bajtů, jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtů. Celková dostupná kapacita se liší v závislosti na provozním prostředí.

© 2019 Western Digital Corporation a její pobočky. Všechna práva vyhrazena.

Rate this post

Zanechat odpověď