Počítače

4 základní druhy programů pro vaši firmu

Podnikání se dnes už neobejde bez alespoň jednoho počítače, z kterého se minimálně posílají maily, přijímají objednávky, dělá se na něm účetnictví a další nezbytné operace. Mnoho podnikatelů a firem na PC vytváří vlastní dokumenty, nabídky, letáky, podklady pro školení. A někteří přímo ve specializovaných programech vytvářejí nové vize a hodnoty – grafici, projektanti, architekti (často 2dcad), textaři, hudebníci… Všichni ke svému počítači potřebují základní programové vybavení, tzv. software, což je sada všech počítačových programů, které provádějí nějakou činnost.

Kancelářský software

Pro běžné používání počítače pro osobní potřebu i pro práci v malé a střední firmě potřebujete nějaký kancelářský software. Mezi oblíbené patří MS Office 2016. Je navržený tak, aby umožnil rychlejší uspořádání a intuitivnější práci s dokumenty. Tato licence je vhodná pro malé podnikatele, OSVČ nebo ty, kteří potřebují na svém počítači používat Outlook. Díky e-mailům, sdíleným kalendářům a funkcím plánování v Outlooku stihnete vše, co si naplánujete v osobním i pracovním životě.

Grafický software

Pro úpravu fotek a obrázků potřebujete nějaký grafický program (Corel Draw, Adobe Photoshop, Pinnacle Studio). Tento software ocení nejen profesionální fotografové, ale také začátečníci, kteří si chtějí upravit jen své osobní fotografie pro sdílení na sociálních sítích. Kreativitě se meze nekladou, při úpravách můžete využít vylepšené štětce, výběry barev a vrstev, kreativní texty a mnoho dalšího.

Antivirové programy

SW_2Bohužel existuje také software, který může ve vašem počítači provádět to, co nechcete, může ho poškodit, stáhnout vaše data apod. Na začátku šlo jenom o nevinné žerty programátorů, dnes už to mohou být také zlé úmysly. Mluvíme tady o počítačových virech, malware, spyware (špehovací software), trojských koních atd. Běžný uživatel počítače obvykle nemá dostatečné technické znalosti, aby takový software rozeznal nebo dokonce zabránil v jeho činnosti, proto existují antivirové programy. Mezi nejpoužívanější patří Norton, Avast, Eset. Poskytují ochranu v reálném čase proti stávajícím i novým virům a malwaru. Zabezpečují vaši identitu a online transakce.

SW_3

Zálohovací software

Zálohování dat je další způsob ochrany vašich dat, bez kterého se ve firmě ani doma neobejdete, pokud si nechcete jednou rvát vlasy nad nenávratně ztracenými firemními dokumenty, nedokončenými knihami, fotkami dětí apod. Aby se vám to nestalo, pořiďte si software pro osobní zálohu dat, který umožňuje zálohovat operační systémy, programy, uživatelská nastavení, soubory. Vyberte si z možností zálohovat na externí HDD, NAS systémy, síťové položky nebo do cloudu.

Rate this post

Zanechat odpověď