Počítače

Vybírejte tonery pečlivě

S rozvíjející se technologií jsou stále potřeba tiskárny. Každý je používá dennodenně doma i v práci a všichni se potýkají s tím, že jim vždycky dojdou náplně do tiskáren v tu nejnevhodnější chvíli. Jak si ale správně vybrat takový toner, aby tisk byl pokaždé čitelný, čistý a také bez vad? Poradíme vám, jak se snadno a rychle zorientovat v nabídce.

Laser, nebo inkoust?

Obvykle vlastní lidé v České republice inkoustovou nebo laserovou tiskárnu. Inkousty do tiskáren mají nižší pořizovací cenu, takže jsou snadno dostupnější. Bohužel se ale stává, že po delší době, kdy je nepoužíváte, mohou zaschnout. Výhodnější jsou tedy pro ty, kteří tiskárnu využívají opravdu často. Oproti tomu toner do laserové tiskárny nezaschne, a ještě ke všemu je tisk stránek levnější. Jestliže potřebujete tisknout velmi často, potýkáte se určitě s cenou a finanční dostupností tonerů. S tím souvisí to, že originální tonery jsou mnohdy drahé a náklady na tisk se tím pádem zvyšují.

Znovunaplnitelné tonery

Pokud nechcete investovat přemrštěné částky do nových tonerů, můžete využít jejich renovace. Když se tak rozhodnete, ujistěte se, že jste se obrátili na renomovanou firmu. Pak už můžete jenom počítat, kolik vám tato alternativní forma ušetřila nákladů. Kromě toho, že ušetříte, chováte se i ekologicky, protože zbytečně nevyhazujete obaly tonerů. Naopak se znovu naplní a vy můžete tisknout stejně dobře jako s originálem. Nemusíte se bát, že budete muset vyhodit svoji starší tiskárnu, do které se už nevyrábí náplně. Stačí jen renovovat tonery, které mohou být univerzální a pasovat do více typů tiskáren. Dávejte si také pozor na to, aby náplň do tiskárny obsahovala i čip. Dnešní tiskárny totiž díky němu získávají informace o stavu inkoustu, jeho expiraci a správné instalaci. Na renovované tonery bývá poskytována plnohodnotná záruka po dobu dvou let, jako je tomu například u společnosti Tonera.

Rate this post

Zanechat odpověď