Elektronika Počítače

Odhalte tajemství 3D tiskárny

Pohybujete se v oblasti sériové výroby plastových dílů? Pak byste měli určitě zapřemýšlet nad 3D tiskem, který je tradiční produkci smělým konkurentem. Vysoce kvalitní a funkční výrobky při polovičních nákladech a 10× vyšší rychlosti mluví za vše.

3D tisk je v současné době jedinečnou technologií

Kdo jiný vám vytvoří díly s vysokou úrovní tvarové a rozměrové přesnosti? 3D tiskárna hp tiskne rychlostí odpovídající 4 500 cm3 za hodinu práce stroje disponujícího technologií laser sintering. Navíc je schopna nepřetržitého provozu, neboť je vybavena mobilní platformou a automatizovanou přípravou materiálu. Tento vysoce produktivní systém vám ušetří nejen čas, ale i náklady.

Jak to celé funguje?

Tiskárna HP Multi Jet Fusion se skládá z 3D tisku, výměnné stavěcí jednotky a postprocesního zařízení s rychlým chlazením. Nejdůležitější práci ovšem odvádí intuitivní výkonný software zajišťující přípravu dat a následnou výrobu dílů. Celý proces tisku probíhá na základě opakovaného nanášení tenké vrstvy materiálu, na níž je s největší přesností rovnoměrně aplikována fúzovací a detailní látka. Ta zajistí hladkost povrchu do nejmenšího detailu. Na závěr je na tiskovou plochu dodána energie, jež díky aplikaci dvou různých roztoků vyhotoví konečný výrobek.

Přínos pro vaši firmu

V prvé řadě je to značná produktivita, neboť na tiskárně HP Multi Jet Fusion můžete vytvářet prototypy i koncové funkční díly v tisíci kusech. Dále je to maximální využití nezfúzovaného stavebního materiálu, jenž se automaticky smíchá s novým bez jakéhokoliv zásahu obsluhy. Dalším plusem je poměrně rychlé chlazení vytištěných dílů, které je přímo úměrné době tisku. V neposlední řadě oceníte snadnou manipulaci, k níž není potřeba speciálně školit personál. V případě potíží se obraťte na technickou podporu operující po celé ČR.

Rate this post

Zanechat odpověď