Elektronika

Jak na připojení kamery přes wi-fi?

IP kamera se stává nedílnou součástí našich životů. Díky ní můžeme pohodlně sledovat dění nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Dobrou zprávou rovněž je, že je cenově dostupná a nenáročná na montáž. Snadno zvládnout byste měli i její následné připojení k síti. Do toho vás teď zasvětíme.

Jak si zapojit IP kameru svépomocí

Před samotným připojením se v první řadě ujistěte, že vaše IP kamera je správně napájena a připravena k připojení. Následně na svém zařízení zapněte Wi-Fi, najděte svou síť, zadejte přístupové údaje a proveďte akci, která kameru připojí k síti. Pokud vše poběží tak, jak má, kamera by po tomto kroku měla být připojena. Tedy jestli jste neprovedli nějakou chybu.

Přečtěte si návod

Vůbec nejčastější chybou je, že si uživatel nedostatečně prostuduje návod k IP kameře. Ten je při jejím zapojování do sítě naprosto klíčový. Konkrétní postup se u jednotlivých modelů může lišit.

Kamera nepodporuje wi-fi

Další častou chybou je koupě špatného modelu. Ten nejenže musí wi-fi podporovat, ale se zařízením, které máte v plánu použít, ať již s chytrým telefonem či s počítačem, musí být kompatibilní. Právě na něm totiž veškeré dění, které zaznamená, budete sledovat.

Špatná kvalita záznamu

Problematický rovněž může být nízký signál internetového připojení. Uvědomte si, že wi-fi kamera je plně závislá na kvalitě internetového připojení, tedy wi-fi signálu. V případě slabšího připojení pak klesá i kvalita záznamu.

Rozostřený objektiv

Kamera ale také může být rozostřena, což se může stát například během dopravy. Obraz pak není ostrý. U vnitřní kamery většinou stačí jemně pootočit čočkou a tím podobně jako na fotoaparátu doostřit.

Úhel záběru

Nesmírně důležité je také nastavení správného úhlu záběru. Ten určují dva parametry, a to ohnisková vzdálenost objektivu a velikost obrazového snímače. Pamatujte si, že čím menší ohnisková vzdálenost, tím větší úhel záběru.

Pokud toho je na vás moc, nechte si IP kameru nainstalovat profesionály.

Rate this post

Zanechat odpověď