Počítače

Jak spolehlivé jsou repasované počítače?

Nový počítač je drahý špás. Tedy za předpokladu, že máte jisté nároky na jeho výkon, a nespokojíte se s levnou hromádkou součástek zabalených v plastu, které se často za počítač jen vydávají. Kde ale výkonný počítač vzít a nekrást? Řešení představují repasované počítače.

Hodně muziky za málo peněz

Repasované počítače zpravidla pocházejí z prostředí nadnárodních korporací nebo pojišťovacího a bankovnického sektoru. Nejčastěji se jedná o manažerské počítače, které byly nahrazeny v rámci běžné celofiremní obměny starší výpočetní techniky za modernější typy. Není to tedy tak, že by se počítač pokazil, firma ho dala na opravu a pak prodávala dál. Naopak – velká část repasových PC byla používána vůbec či minimálně. Jen už prostě nepatří mezi poslední výkřiky moderní techniky. Takto vyřazené počítače vykupují firmy zabývající se repasy, počítače vyčistí, zkontrolují jejich funkčnost a přeprodávají dál. Doslova za pár korun se tak můžete dostat k počítači, který stál ještě před pár lety i desítky tisíc a svůj výkon si pořád drží.

Kdy se vám koupě repasovaného počítače vyplatí?

  • potřebujete levný a výkonný počítač
  • sháníte spolehlivý počítač do kanceláře nebo domácnosti
  • chcete nákupem počítače ušetřit, ale zároveň nechcete slevit ze svých nároků
  • stačí vám jednoletá záruka
  • netrváte na zbrusu novém výkřiku moderní techniky
  • potřebujete počítač především pro kancelářské aplikace, internet, přehrávání filmů, médií a jednodušší hry

Dostanete dokonce záruku

Možná jste svůj vybraný počítač sice našli na e-shopu s repasovanou technikou, ale zjistili jste, že v bazaru ho seženete o pár stovek levněji. Co teď? Záleží na tom, jestli máte rádi adrenalin nebo ne. Nákupem počítače od anonymního prodávajícího víte pouze to, že kupujete počítač, ale to vám neprozradí nic o jeho skutečném stavu. Pokud si koupíte repasovaný počítač, můžete se vsadit, že vám prodejce dodá plně funkční, prověřený počítač s roční zárukou. Kromě toho vás u nich často čeká příjemné vybavení v podobě příslušenství od původního majitele, ať už to je brašna, klávesnice nebo dokovací stanice. Další výhodou, především pro firmy a soukromé podnikatele, je možnost dát si repasovaný počítač do nákladů.

S repasovaným počítačem nekupujete zajíce v pytli. Naopak víte, že vám dorazí fungující stroj, který zapnete a hned můžete pracovat. Pokud o koupi nové výpočetní techniky zvažujete, repasované počítače byste rozhodně měli vzít v úvahu.

Rate this post

Zanechat odpověď