Elektronika

Bose QuietComfort II: Sluchátka s kalibrací zvuku pro anatomii každého ucha a nejlepším ANC na světě

Značka, která vynalezla sluchátka s potlačením nežádoucích ruchů z okolí (dnes říkáme této technologii zkráceně ANC), posouvá opět hranice a do nové generace absolutně bezdrátových sluchátek Bose QuietComfort® Earbuds II přidává navíc kalibraci zvuku Bose CustomTune™, která přizpůsobuje reprodukci individuální anatomii ucha každého jednotlivce podobně, jako kalibrují velké hudební systémy zvuk pro danou poslechovou místnost. Výsledkem je bezprecedentní zážitek z poslechu a nejlepší aktivní potlačení ruchů na světě.

Praha, 23.9. 2022: Nová sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II překvapují v mnoha ohledech. Oproti předchozí generaci je každý „špunt“ asi o třetinu menší a váží méně než 7 gramů. Kromě toho zajišťují díky novému algoritmu pro rozpoznávání zachycených zvuků lepší srozumitelnost hlasu při handsfree hovorech v hlasitém prostředí. Na jedno nabití hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Jsou kompatibilní se zařízeními Apple i Android, využívají rozhraní Bluetooth® 5.3 a splňují specifikaci IPX4, takže odolají dešti i potu. I uchycení do uší pro pohodlný celodenní poslech zaznamenalo zásadní změnu – skládá se totiž ze dvou samostatných silikonových částí. První je sada koncovek do uší Fit Kit a druhou je pásek Stability Band, pomocí kterého se sluchátka pevně a přitom komfortně „zašroubují“ do ušního boltce. Balení obsahuje tři velikosti obou částí a v případě potřeby bude možné samostatně dokoupit sadu dalších extra malých a extra velkých koncovek. Největším benefitem nových Bose QuietComfort Earbuds je ale kalibrace a optimalizace zvuku pro individuální anatomii každého ucha a s ní související exkluzivní vlastnosti. 

Individuální kalibrace zvuku pro každé ucho a test správné koncovky do uší

Ve sluchátkách QuietComfort Earbuds II představuje Bose poprvé průkopnickou technologii kalibrace zvuku CustomTune, která přizpůsobí zvuk i ANC uchu konkrétního uživatele. Proces kalibrace se aktivuje vždy při nasazení. Pomocí speciálního tónu a mikrofonu umístěného na vnitřní straně si sluchátka automaticky změří akustické vlastnosti zvukovodu a naměřené hodnoty jsou použity k úpravě reprodukce. Princip je podobný, jako při kalibraci zvuku pro danou poslechovou místnost a celý proces trvá méně než půl vteřiny. S využitím aplikace Bose Music lze navíc spustit test, který zkontroluje optimální utěsnění v uších a správnost volby velikosti použitých koncovek FitBit Pokud špunty netěsní správně, vyzve aplikace uživatele k výměně, a to pro každé ucho zvlášť. Výsledný zvuk je díky tomu přesně takový, jaký má být: živý, vyrovnaný, čistý a velmi působivý.

Nejlepší ANC na světě

Technologie CustomTune s mikrofony uvnitř sluchátek je využita nejen při přehrávání hudby, ale také pro výrazně efektivnější aktivní potlačení nežádoucích ruchů z okolí (ANC). Díky těmto mikrofonům totiž sluchátka „slyší“ zvuky, které se reálně dostávají k ušním bubínkům uživatele, například hlasy spolupracovníků nebo křičící děti v autobuse, a elektronika se na ně může zaměřit při procesu potlačení. S pomocí CustomTune je tak možné neustále přizpůsobovat vlastnosti ANC měnícím se podmínkám a dosáhnout nejlepší úrovně potlačení ruchů.

Každý špunt sluchátek QC Earbuds II využívá celkem čtyři mikrofony – jeden je umístěn uvnitř a tři další snímají nežádoucí ruchy okolí z vnější strany. Všechna naměřená data zpracovává během zlomku milisekundy výkonný elektronický čip využívající exkluzivní algoritmus, který vytváří výsledný signál.

Od doby, kdy jsme na trh přinesli aktivní potlačení hluku, se snažíme stále hledat a posouvat další hranice v oblasti konstrukce, technologie i designu. Sluchátka QuietComfort Earbuds II jsou v tomto ohledu dalším velkým pokrokem,“ konstatuje Raza Haider, produktový ředitel společnosti Bose. „V Bose věříme v moc hudby a QC Earbuds II vás obrazně řečeno přenesou na koncert a vyvolají ve vás silné emoce, které hudba přináší. Pro každého posluchače se umí individuálně naladit a přinášejí zvuk, který vás pohltí.

Inteligentní režim Aware pro komunikaci s okolím bez sundání sluchátek

Inteligentní systém CustomTune zlepšuje také vlastnosti režimu Aware, který umožňuje uživateli v případě potřeby vnímat zvuky okolí, například při rozhovoru s kolegou, komunikaci s prodavačem v obchodě nebo třeba při čekání na hlášení v letištní hale. V Aware módu propouští sluchátka naopak díky mikrofonům vestavěným na vnější straně k uším přirozený zvuk zvenčí s tím, že inteligentní řízení ActiveSense reaguje i v tuto chvíli při nenadálém zvýšení hluku optimálním dočasným potlačením a udržuje neustále pohodový poslech. Režim Aware se aktivuje delším podržením prstu na sluchátku s tím, že v aplikaci může uživatel určit, zda chce pro spuštění využívat levé či pravé sluchátko.

Všechny běžné funkce, jako přehrávání a pozastavení obsahu, ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a přijímání či ukončování hovorů, lze ovládat pomocí intuitivních dotykových gest na levém i pravém sluchátku. Další funkce, jako například ekvalizér, nastavení režimů ANC dle potřeb uživatele, nebo dokonce interakci s dalšími audio zařízeními Bose, nabízí aplikace Bose Music.

Bose QuietComfort Earbuds II v barvě Triple Black budou na našem trhu k dostání už na přelomu září a října za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. V listopadu přijde na trh také barevné provedení Soapstone.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

Rate this post

Zanechat odpověď