Elektronika

Průmyslový 3D tisk na zakázku pomůže s tvorbou prototypů, customizací i samotnou výrobou

3D tisk spatřil světlo světa již v 80. letech minulého století, jeho tajemství ale bylo přísně střeženo držiteli patentů. Drtivá většina populace se tak s jeho výhodami seznámila až v posledních letech, kdy začaly být 3D tiskárny rozšířenější. A ty menší typy se dokonce staly dostupné i pro jednotlivce. I v Česku tak najdeme domácnosti, které vlastní 3D tiskárnu čistě pro radost. Samozřejmě se jedná o modely vhodné výhradně pro soukromé účely, jako je tisk různých dekorací a hraček. Oproti profesionálním 3D tiskárnám pracují pomalu a výsledky jsou výrazně nižší kvality. Firmy, které nabízejí 3D tisk na zakázku, jsou naopak schopné zhotovit precizní modely, jenž jsou plnohodnotně využitelné v mnoha průmyslových i dalších odvětvích.

Zakázkový 3D tisk dokáže převést návrh do trojrozměrné formy

Drobných podnikatelů i velkých společností, které čas od času potřebují zhotovit 3D model nebo celou sérii výrobků, je celá řada. Ne vždy se ale vyplatí zajistit si vlastní vybavení na realizaci 3D tisku. Často je výhodnější obrátit se na firmu, jež realizuje 3D tisk na zakázku.

Jak postupovat při objednávce 3D tisku na zakázku?

3D tiskárna vytváří model podle návrhu v grafické podobě ve specifickém formátu. Jedním z nich je například .stl. Ten si může zadavatel zakázky sám vytvořit. Pokud je to ale nad jeho síly, případně nechce ztrácet drahocenný čas tvořením toho, co za něj zvládnou jiní, může převedení technické dokumentace nebo detailního nákresu do odpovídající formy svěřit firmě, která zakázkový 3D tisk realizuje. Následovat by měla konzultace, při níž je vybrán vhodný materiál a dohodnut termín dodání. A akceptuje-li klient cenovou nabídku, mohou začít práce na jeho objednávce.

Kde všude nachází 3D tisk využití?

Zakázkový 3D tisk lze využít pro výrobu komponentů i finálních produktů. Jeho možnosti jsou ale mnohem širší. Ideální je pro zhotovení prototypů před samotnou realizací výroby. Využívají ho i designéři a konstruktéři. A pomůže i s customizací produktů.

Rate this post

Zanechat odpověď