Elektronika

Jak se naučit na kytaru z pohodlí domova?

Každý by měl umět hrát na nějaký hudební nástroj. Lidé, kteří na něco hrají, jsou prý chytřejší, navíc má každý nástroj něco do sebe. Saxofon zvýší kapacitu plic, klavírem oslníte každou ženu milující romantiku a s kytarou zabodujete u táboráku. Většina lidí si tohle uvědomuje, nicméně nemají dostatek času či vůle se hře na nějaký hudební nástroj naučit. Dnes už jsou ale takové obavy zbytečné, protože učit se dá i z domova.

Věřte tomu, nebo ne, abyste se naučili hrát na hudební nástroj, nemusíte chodit do základní umělecké školy. Tady sice berou vše důkladně, nicméně právě to mnohé lidi odradí. Budete se muset učit nejen prakticky hrát, ale také znát teorii z hudební nauky. Tu přitom při hraní u táboráku moc nevyužijete. Dalším důvodem, proč to zkusit jinak, bývají finance. Umělecké školy nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. A posledním argumentem mluvícím proti hodinám v ZUŠ je čas. Prostě budete muset chodit na určené hodiny. Jaká je tedy alternativa?

Učte se z online kurzů

Mnoho věcí lze dneska vyřešit online a učení se na hudební nástroj mezi ně také patří. Existuje kytarová škola NaNastroj.cz, kde najdete spoustu výukových videí. Některá jsou sice placená, ale mnohá úplně zdarma. Snadno se tedy nejdříve přesvědčíte, zda vám taková forma výuky vyhovuje, a pak si případně zaplatíte prémiové kurzy.

Lekce kytary jsou rozdělené tematicky. Je jich celkem 170 a trvají 17 hodin. Nejdříve se naučíte základní akordy na kytaru, poté budete postupovat ke složitějším dovednostem. Nechybí ani informativní videa o výběru kytary, elektrické vs. akustické kytaře apod. Prostě a jednoduše projdete od základu až do konce vším, co by měl kytarista vědět.

Kdy jindy začít, když ne hned?

Obrovskou výhodou, kterou vám lekce kytary online nabízí, je flexibilita. Učit se můžete, kdykoliv se vám jen zachce a také libovolným tempem. A když budete chtít doplnit výuku o něco zajímavějšího, co v kurzech chybí, bez potíží si na internetu dohledáte akordy ke své oblíbené písničce či video tutoriál k nějaké skvělé skladbě.

Naučit se hrát na kytaru jako samouk je skutečně možné. Máte-li dostatek disciplíny, na nic nečekejte a pusťte se do toho.

Rate this post

Zanechat odpověď