Internet

Jak zjistit heslo na Wifi

Wifi představuje jednu z možností, jak se připojit na internet. Jedná se o bezdrátové připojení k internetu. Denně se setkáváme s nabídkou připojení na Wifi v různých kavárnách, obchodních domech či čajovnách. Wifi připojení se netýká jen stolních počítačů a notebooku, ale i mobilních telefonů. Wifi je speciální bezdrátová síť pro připojení k internetu.

S pomocí Wifi se připojíme na internet kdekoliv ve světě a můžeme komunikovat, pracovat či si jen tak vyhledávat tipy na výlet i wellnes. Důležité pro připojení k síti Wifi je heslo. Bez potřebného hesla se nemůže přihlásit a surfovat po internetu. Jak zjistit heslo na wifi? Heslo na wifi budeme zjišťovat, podle situace ve kterém místě se nacházíme.

V případě, že se nacházíme v obchodě či nějaké kavárně heslo na wifi nás sdělí buď obsluha kavárny, nebo pracovníci obchodu u informací. Po sdělení příslušného hesla, toto heslo pouze zadáme do počítače či mobilu a jsme připojení. Nic, už nám nebrání ve volném surfování po internetu.

Složitější situace nastává při wifi připojení v domácnostech. Při bezdrátovém připojení wifi v bytě či rodinném domku, se jedná o domácí bezdrátovou wifi síť. Pro vytvoření této sítě je nutné pořídit si router. K routeru musí být připojený jeden počítač, který bude poskytovat bezdrátové připojení ostatní elektronice, vybavené wifi příjmačem.

Po připojení routru vytvoříme v počítači bezdrátovou síť, kterou pojmenujeme. Pro lepší zabezpečení sítě budete muset zadat i heslo k připojení wifi. Heslo si vybíráte sami, vhodná je kombinace čísel a písmen. Toto heslo si poznamenejte na papír. Zůstane, tak uložené pro případ zapomenutí.

Jak zjistit heslo na wifi? Pokud zapomenete heslo k wifi připojení, tak se můžete podívat na poznamenané heslo na papíru. V případě, že tento papír nemůžete, najít existuje pro zjištění wifi hesla program. Program se nazývá WirelessKeyWiew. Tento program je zadarmo ke stažení na stránkách www.nirosoft.net.

Pro užití programu není nutná jeho instalace do počítače či notebooku. V dolním rohu webové stránky nirosoftu klepnete na tento odkaz: Download WirelessKeyWiew a rovnou si stáhnete tento nástroj ve formátu ZIP. Soubor Zip otevřete ve složce v počítači a poklepáním na soubor WirelessKeyWiew. exe se nástroj spustí.

Nástroj Vám zobrazí hesla ke všem Wifi sítím, ke kterým byl počítač v minulosti připojen. Nevýhodou programu ovšem je fakt, že tento program nebude fungovat u nového počítače, který ještě nikdy nebyl připojen k vaši domácí wifi síti.

Rate this post

Zanechat odpověď