Počítače

Repasovaný Dell Optiplex 7010 – špičkový počítač pro náročné

Jistě všichni víte, v jakých částkách se pohybují počítače, od nichž očekáváte aspoň trochu vyšší výkon. Jedná se o desetitisíce korun a při investici navíc musíte počítat s tím, že už za dva nebo tři roky bude hodnota stroje daleko nižší. Vývoj postupuje mílovými kroky a pro běžného uživatele téměř nemá smysl kupovat si nový stroj, když se může vydat i jinou cestou.

Vhodnou volbou pro živnostníky, firmy, školy, ale i domácnosti, kde využívají počítače na brouzdání po internetu a kancelářské úkony, jsou tzv. repasované počítače se zárukou. Jedná se o zařízení, která byla vykoupena z velkých firem (často z bankovního sektoru), opravena a uvedena do takového stavu, aby mohla být dalších mnoho let používána. Často jde přitom o velmi výkonné konfigurace, v době pořízení stojící desítky tisíc korun. Do starého železa rozhodně nepatří, v některých firmách jsou prostě jen zvyklí techniku pravidelně obměňovat. A jedním z těch výkonnějších strojů, jež lze sehnat repasované, je Dell Optiplex 7010.

Výkon pro náročné výpočetní operace

Dell Optiplex 7010 patří mezi vlajkové lodě společnosti. Na první pohled vypadá velmi jednoduše, kombinuje černou barvu a šedivé mřížky, dodává se ve čtyřech velikostech – minitower, desktop, small form factor a ultra small form factor. Díky tomu se tento stroj hodí opravdu kamkoliv, ať už jej plánujete uložit naležato nebo nastojato. To hlavní se ale skrývá uvnitř.

Dell Optiplex 7010 disponuje čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 s frekvencí až 3,2 GHz. Operační paměť DDR a integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 2500 jen umocňují fakt, že tento počítač si poradí i s náročnými výpočetními úlohami. Je vybaven moderními sloty PCI, PCI-e a mini PCIe, nechybí USB 3.0, DisplayPort, VGA, LAN ani COM. Prostě a jednoduše dostanete to, co byste očekávali od moderního počítače, ale výrazně ušetříte.

Výrazná úspora peněz s repasovaným Optiplexem

Přestože Dell Optiplex 7010 není až tak starý model, už se dá pořídit jako repasovaný. Najdete ho v sortimentu e-shopu www.levnapc.cz rovnou v několika variantách. Ceny se pohybují okolo čtyř až pěti tisíc korun, v částce je samozřejmě zahrnutý i systém Windows s možností bezplatného upgrade na Win 10 i záruka 12 – 24 měsíců podle modelu.

Rate this post

Zanechat odpověď