Nezařazené

4 tipy, jak vybírat kancelářské židle a křesla

Hledáte nové a pohodlné židle pro sezení ve své pracovně? Ať už se jedná o zařízení domácího koutku či přímo výbavu na pracoviště, vždy je dobré vybrat si správný kousek. Uvidíte, že když nepodceníte výběr, sezení bude příjemné a vyhnete se nepříjemným bolestem zad. Jak si zvolit tu nejlepší židli zjistíte ze 4 tipů v tomto článku.

Otočná či pevná

Nejdříve si ujasněte, kam novou židli sháníte. Kancelářské židle, křesla dokážou mít mnoho podob a variant. Existují jednoduché varianty, ale i praktické a mobilní verze s kolečky. Někdo rád jezdí po své pracovně od skříňky ke stolu a jiný si nedokáže představit sezení, které pod ním může ujíždět. Jakmile si rozmyslíte, jaký typ bude sedět přímo vám, přistupte k dalším fázím výběru.

Velikost

Výška židle, šířka opěradel či velikost velké zadní opěrky pro záda jsou dalšími důležitými parametry pro perfektní výběr. V ideálním případě si vybavte své zkušenosti s různými typy židlí a zjistíte, co bude ta správná volba. Zaměřte se i na správně tvarovanou opěrku pro záda na získání výraznějšího pohodlí při dlouhém sezení.

Materiál

Další důležitou proměnnou, která rozhoduje o úspěšném výběru, je materiál. Křesla z kožených materiálů jsou příjemná na sezení a při výběru kvalitní varianty mají i relativně dlouhou životnost. Někteří lidé naopak nedají dopustit na látkové a čalouněné židle, které nabízí jiné pohodlí. K vidění jsou často i speciální prodyšné materiály a děrované opěrky. Ty oceníte zejména v létě.

Kompatibilní stůl

K pořádné židli patří i správný stůl. Jeho velikost a tvar závisí na prostorových možnostech vybrané místnosti. Ideální je vybírat stůl i židli společně. Můžete nejen sladit jejich vzhled, ale zaměřit se i na funkční využití. Loketní opěrky židle by totiž měly být v jedné úrovni s deskou stolu. Širokou nabídku najdete například na stoly Atan.cz.

Rate this post

Zanechat odpověď