Mobilní telefony

Jak vybrat kryt na mobil?

 

V současnosti se jen málo mobilních telefonů vyznačuje odolností. Nešťastný pád na zem tak může ukončit život nejednoho, a to i drahého, smartfonu. Časy nezničitelné Nokie 3310, která dokázala přežít i pořádnou ránu o stěnu, jsou už dávno pryč. A právě proto se rozhodně vyplatí si při koupi nového mobilu vybrat i kryt, který prodlouží jeho životnost a vám ochrání peněženku. Jak si ale vybrat ten správný?

Díky nízké ceně si jich můžete koupit hned několik. Ty pak můžete měnit podle míry rizika nebo jednoduše podle aktuálního outfitu či nálady. Při výběru je důležité dbát i na to, jakou značku mobilu máte. Například kryty na Huawei mohou mít úplně jiné rozměry než kryty na Samsung a podobně.

Kryty na mobily podle použití

Prvním parametrem výběru by určitě mělo být riziko, které vašemu mobilnímu telefonu hrozí. Pokud pracujete na stavbě nebo ve výškách, sáhněte po takovém obalu, který garantuje přežití mobilu i po pádu z vyšších výšek. Ačkoli takové kryty nebývají nijak zvlášť elegantní a výrazně zvětší rozměry mobilu, nebudete alespoň muset kupovat každou chvíli nový mobil.

 

Fungujete ve vlhkém či mokrém prostředí? Vybírejte kryty na mobil s vodotěsností alespoň do jednoho metru. Nezapomeňte, že servisní středisko dokáže rozeznat i zpětně, že mobilní telefon byl vystaven vodě, a nemusí vám uznat případnou reklamaci.

 

Při pravidelném tréninku zase jistě oceníte sportovní obaly na mobily. Telefon tak nemusíte držet v ruce a při běhání vám neskáče v kapse. Některé je dokonce možné vhodně připevnit na řídítka kola, takže ho máte stále na očích.

 

Odklápěcí obaly nabízejí při pádu docela slušnou ochranu a zároveň si stále zachovávají svůj elegantní vzhled. Výhodou je, že ochrání před poškrábáním a rozbitím i displej. Nevýhodou je zase nutnost odklopení přední části před použitím mobilu.

 

Zdroj: Unsplash

 

Rate this post

Zanechat odpověď