Nezařazené

3 tipy, jak zvládnout sebeprezentaci při hledání nové práce

Hledáte si novou práci, odpovídáte na různé inzeráty, ale odpovědi od zaměstnavatelů příliš nepřichází? Nebo se dostanete na pohovor, ale dál se vám už nikdo neozve? Chyba může spočívat ve zdánlivé drobnosti, jakou je sebeprezentace. Jak eliminovat odmítnutí v prvních fázích hledání zaměstnání a soustředit svou energii na cestu správným směrem?

Poznejte sami sebe

Prvním krokem pro hledání práce je poznání toho, jací jste a co chcete. Díky tomu si určíte, jestli chcete raději pracovat ve skladu či na pobočce v přímém kontaktu s lidmi. Zároveň je důležité zjistit, jestli vám vyhovuje týmová práce, nebo jste spíše samostatnější zaměstnanec. K odhalení některých důležitých faktů o sobě můžete vyzkoušet test Poznej sám sebe.

Najděte si pracovní nabídku s odpovídajícími požadavky

Pracovní nabídky vybírejte podle svého vzdělání a kvalifikace. Pokud odpovídáte na poptávky, kde hledají vysokoškolsky vzdělané odborníky s praxí a vy nemůžete nabídnout ani jedno z toho, je velmi pravděpodobné, že odpovídáte zbytečně a mrháte tak svým časem a energií, kterou můžete raději investovat do reakce na nabídku odpovídající vašemu vzdělání. Zároveň nezapomeňte uvádět do životopisu všechny prodělané kurzy, praxe a další zkušenosti týkající se pracovního života. S hledáním práce vám může pomoci například portál www.airjobs.cz

Dbejte na detaily

U pracovního pohovoru záleží na detailech. Personalisté se často ptají na zdánlivě nesmyslné otázky, aby odhalili vaše potenciální slabiny a zjistili něco o vaší schopnosti pracovat na uvedené pozici. Snažte se proto přemýšlet a dopředu si zjistěte co možná nejvíce informací o společnosti, kde se ucházíte o pracovní pozici. Samozřejmostí by mělo být slušné oblečení a vystupování podle etikety. Nedotažené detaily při vystupování, ale i zapomínání důležitých dokumentů, které si máte vzít s sebou na pohovor, snižují vaši důvěryhodnost a spolehlivost, což je to poslední, co v takovéto situaci chcete.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď