Nezařazené

Proč zvolit repasovanou techniku?

Repasované počítače se stávají stále více oblíbené, a to především díky výhodnému poměru cenu / výkon. Pokud zvolíte vyhlášeného prodejce repasovaných notebooků a počítačů, pak získáte stroj velmi kvalitní ale za zlomek ceny původní. Proč a jak si repasovaný stroj vybrat, se dočtete v našem článku.

Víte, že…

velké firmy a společnosti prodávají své hardwarové vybavení každé 2 – 3 roky. Takové vybavení pak odkupují specializované firmy, které ho dají do pořádku, pokud je to potřeba, a prodávají ho ve skvělém stavu a za zlomek jeho původní ceny. Díky tomu jsou repasované počítače a notebooky vždy správnou volbou, pokud potřebujete výkonný počítače, ale nechcete utrácet desítky tisíc korun.

Stroje jsou důkladně zkontrolované

Odborníci na použitém zboží kontrolují jednotlivé komponenty jako jsou harddisk, procesor a základní deska. Co je nefunkční tak se vymění, dokoupí nové a pak se zhodnotí celkový stav výpočetní techniky a stanoví se cena.

Poměr výkon / cena

V mnoha případech neplatí, že nový počítač je lepší a výkonnější než repasovaný. Repasované počítače pocházejí od nejkvalitnějších výrobci jako jsou IBM, Dell a další, kteří vyrábějí špičkové stroje za vysoké částky.

Za cenu repasovaného kvalitního počítače těchto značek nikdy nezískáte nový počítač s takovým výkonem a vybavením. Proto pokud chcete ušetřit a zároveň nechcete snížit své požadavky na výkon, je repasovaný notebook nebo počítač to správnou volbou.

Klasická záruka

Na repasovanou techniku se vztahuje běžná záruka, ta se může pohybovat od 6 – 24 měsíců. Většina výrobci nabízí 12 měsíců s tím, že je možné rozšíření záruky. Stejně jako na nové zboží se vztahuje možnost vrácení zboží do 14 dnů.

Zásady pro nákup repasovaného počítače

Většina lidí se obává koupě repasovaného počítače nebo notebooku, protože si myslím, že ačkoliv by ušetřili, tak by kupovali nekvalitní stroj, který je použitý a bude vyžadovat drahé opravy a výměnu jednotlivých dílů. Tomu všemu jde předejít, dodržujte tyto zásady:

 

  • vsaďte na značku,
  • vybírejte renomované prodejce,
  • zjistěte si původní cenu,
  • podívejte se na OS přístroje.

 

Ve světě techniky jsou vyhlášené značky, které si získaly svou pověst kvalitou, spolehlivostí a výkonnými stroji. Mezi takové značky patří Dell, HP a Lenovo. Zejména do kanceláří se hodí značka Dell, které je mezi repasy vyhlášená.

Výběr správného dodavatele je klíčové. Profesionální dodavatelé vám zajistí kvalitní repasování a také vám poskytnou záruku nebo pozáruční servis. Firmy, které prodávají repasy jen kvůli zisku, tak většinou prodávají stroje nekvalitní a záruku vám neposkytnou.

Porovnejte si původní cenu s cenou repasu. Díky tomu zjistíte, z jak kvalitních komponent byly notebooky nebo počítače vyrobené. Cena vám také napoví kvalitu stroje, což nová cena již úplně nemusí.

Ověřte si OS přístroje ještě před koupí. Většina značkových počítačů již má OEM licence Windows. Navíc společnosti Dell, Lenovo a HP jsou s Microsoftem klíčoví zákazníci a proto je jistota, že budou fungovat i v budoucnu.

Rate this post

Zanechat odpověď